ilca 6 jadranje Lin Pletikos olimpijske igre Pariz 2024 Pariz 2024

Ponedeljek, 5. 8. 2024, 19.04

Pariz 2024, jadranje, ilca 6

Lin Pletikos olimpijske igre končala na 28. mestu

Lin Pletikos, Pariz 2024 | Lin Pletikos je OI končala na 28. mestu. | Foto Reuters

Lin Pletikos je OI končala na 28. mestu.

Slovenska jadralka Lin Pletikos je na olimpijskih igrah v Franciji v razredu ilca 6 po devetih regatah z 31. napredovala na 28. mesto med 43 tekmovalkami in na tem mestu tudi končala igre, saj se ni uvrstila v regato za medalje najboljše deseterice. V edini današnji regati je bila 17. in je na svojih prvih OI osvojila 190 točk.

Pletikos je v njeni zadnji regati OI ponovila drugo najboljšo uvrstitev na regatnem polju pred Marseillom, ki jo je dosegla v četrti regati. Najboljšo uvrstitev je petindvajsetletna tekmovalka iz Lucije zabeležila v drugi regati z devetim mestom.

Še naprej vodi Nizozemka Marit Bouwmeester. Štirikratna svetovna prvakinja in dobitnica treh olimpijskih odličij, med drugim zlata v Riu da Janeiru 2016, ima 30 točk. S tem prepričljivo vodi. Branilka olimpijskega zlata, Danka Anne-Marie Rindom, ki je prav tako štirikratna svetovna prvakinja, ima na drugem mestu 51 točk.