Četrtek, 29. 7. 2021, 8.12

OI Tokio, kanu ženske

Alji Kozorog ni uspel preboj v finale

Alja Kozorog | Foto Guliverimage

Slovenski kanuistki Alji Kozorog se na olimpijskih igrah v Tokiu ni uspelo prebiti v boj za medalje v slalomu na divjih vodah. V današnjem polfinalnem nastopu je imela po enem dotiku vratc med 18 tekmovalkami 12. dosežek in se tako ni prebila med deset finalistk. Olimpijska prvakinja je postala Avstralka Jessica Fox.

"Zagotovo je prisotno malo razočaranja, saj sem po zelo dobrem zgornjem delu dobila občutek, da bi se lahko uvrstila v finale. Na žalost mi je v spodnjem delu zmanjkalo moči, posledica so bile napake in izguba časa," je dejala Primorka, ki je šla na progo brez pritiska, a z nekaj strahu, saj je bila postavitev že na oko mnogo težja od tiste v kvalifikacijah.

Kot pravi sama, so za njo lepi dnevi. Želje, ta je bila nastop v finalu, sicer ni izpolnila, je pa videla veliko dobrih stvari, na katerih bo gradila naprej: "Iz vsega tega se bom poskušala kaj naučiti in izkušnje prenesti v naslednje tekme."

Jessica Fox  | Foto: dpa/STA Jessica Fox Foto: dpa/STA

Avstralka Jessica Fox je osvojila zlato med kanuistkami, ki so se prvič v zgodovini merile za olimpijske medalje. V finalu je bila druga Britanka Mallory Franklin, tretja pa svetovna prvakinja Andrea Herzog iz Nemčije.

Sedemindvajsetletna Avstralka, desetkratna svetovna prvakinja posamično in ekipno, je osvojila prvo zlato odličje na OI. V kajaku je bila doslej srebrna leta 2012 v Londonu, bronasta pa tako pred nekaj dnevi v Tokiu kot tudi leta 2016 v Rio de Janeiru.

Luka Dončić
Sportal Slovenci visoko odpravili Japonce, za prvo mesto se bodo udarili s Španci