srebrna evropska liga Saša Planinšec Marco Bonitta slovenska ženska odbojkarska reprezentanca

Srebrna evropska odbojkarska liga

Estonske odbojkarice so se oddolžile Slovenkam

slovenska ženska odbojkarska reprezentanca | Slovenke so klonile proti Estoniji. | Foto CEV

Slovenke so klonile proti Estoniji.

Ženski odbojkarski reprezentanci Slovenije in Estonije sta se v srebrni evropski ligi pomerili še drugič v 12 dneh. V Tartuju sta še enkrat pokazali izenačenost, tako kot v Mislinji je bilo za zmago tudi tokrat potrebno pet nizov. Za razliko od prve tekme so bile tokrat boljše Estonke, ki so zmagale s 3:2 (25, 20, -25, -23, 10). V soboto bodo Slovenke igrale doma, gostile bodo Portugalsko.

slovenska ženska odbojkarska reprezentanca
Sportal Slovenke po hudem boju do druge zmage

Za Slovenke je bil to tretji poraz na peti tekmi lige, bi pa bilo lahko tudi drugače. Prva dva niza so bolje začele, v prvem so še vodile z 21:17, v drugem 19:18, a v končnicah niso bile dovolj zbrane.

A zaostanek 0:2 jim ni vzel volje, dobile so naslednja dva izenačena niza. V tretjem so že bile blizu poraza, saj so zaostajale z 22:24, a je Mija Šiftar izenačila, Šiftarjeva pa je nato ubranila še eno točko, na koncu pa tudi poskrbela za zmago 27:25. Tudi v četrtem nizu so že zaostajale 14:18, vendar jim je uspel preobrat. Na 22. točki so tekmice ujele, takoj tudi prehitele, že prvo zaključno žogo pa je z blokom izkoristila Saša Planinšec.

V "tie breaku" so domače povedle s 3:0 in 7:3, Slovenke so se nekajkrat približale na točko zaostanka, nazadnje na 8:9, končnica pa je prepričljivo pripadla Estonkam.

Izbranke Marca Bonitte, pri katerih je Šiftarjeva dosegla 23, od tega štiri z asi, Eva Zatković pa 18 točk, s petimi bloki pa se je izkazala tudi Planinščeva, se bodo v naslednjem krogu v soboto v Mariboru pomerile s Portugalsko, ki je bila boljša v prvi medsebojni tekmi.