Gregor Rozman srebrna evropska liga slovenska ženska odbojkarska reprezentanca

Sobota, 5. 6. 2021, 21.27

Srebrna evropska liga, drugi turnir, Maribor, 2. tekmi

Slovenke še do pete zaporedne zmage, selektor pa ni preveč zadovoljen

Srebrna liga v odbojki: Slovenija - Luksemburg | Slovenke sp gladko prišle še do pete zaporedne zmage v srebrni ligi. | Foto CEV

Slovenke sp gladko prišle še do pete zaporedne zmage v srebrni ligi.

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je po petkovi zmagi nad Izraelom danes na drugi tekmi skupine A srebrne evropske lige, ki jo do nedelje gosti Maribor, zanesljivo ugnala še Luksemburžanke. Varovanke Gregorja Rozmana imajo mesto na zaključnem turnirju že zagotovljeno, saj bo ta prav tako potekal v Mariboru, kjer se bodo prihodnji teden borile za napredovanje v zlato ligo.

Pomlajena slovenska reprezentanca je na uvodnem turnirju srebrne evropske lige v Luksemburgu brez izgubljenega niza opravila z vsemi tremi nasprotnicami: gostiteljicami, Avstrijkami in Izraelkami. Dobre predstave kaže tudi na domačem igrišču, kjer želi stopnjevati forme pred zaključnim turnirjem, ki ga bo prihodnji teden prav tako gostila štajerska prestolnica.

Po petkovi zmagi nad Izraelom so Slovenkam danes nasproti stale reprezentantke zadnjega Luksemburga, Rozmanova četa pa jih je porazila s 3:0.

Nekaj težav le na začetku

Slovenke so imele v prvem nizu nekaj težav zgolj na začetku, ko so se še nekoliko lovile. Luksemburžanke so povedle s 6:4, potem pa je začel mleti slovenski stroj. Hitro so domačinke povedle, dosegle sedem zaporednih točk, nato pa le še povečevale razliko za zanesljivo osvojitev niza s 25:14.

Srebrna liga v odbojki: Slovenija - Luksemburg | Foto: CEV Foto: CEV

V drugem nizu so Luksemburžanke dlje časa držale stik s slovensko izbrano vrsto. Pri 14:14 je bil izid še izenačen, nato pa so Rozmanove varovanke pritisnile na plin in z delnim izidom 5:1 prišle do zanesljive prednosti za miren zaključek niza (25:19).

Tretji niz se je začel podobno kot prvi s hitrim vodstvom Slovenk (3:0) ter kasnejšim izenačenjem gostij (7:7). Toda delni izid kar 10:1 v korist domačink je prinesel hitro odločitev v tretjem nizu (25:13).

Selektor vseeno nezadovoljen

Gregor Rozman, selektor Slovenije: "Z današnjo tekmo ne morem biti preveč zadovoljen, čeprav so priložnost dobile igralke, ki sicer nekoliko manj igrajo. V drugem nizu bi lahko odigrali nekoliko bolj zbrano, malo bolj kakovostno. V drugem nizu smo dopustili tekmicam, da so se lahko kosale z nami. To smo potem popravili in v tretjem nizu se je pokazalo, da je kakovostna razlika na naši strani in vesel sem, da so naše mlade sile, prihodnost slovenske odbojke, izkoristile priložnost, ki so jo dobile. Jutri nas čaka povsem drugačna tekma, zagotovo težja kot danes. Če bomo hoteli iztržiti ugoden izid, bomo morali igrati na najvišji možni ravni."

V domači vrsti je bila s 15 točkami najbolj učinkovita Lorena Lorber Fijok, 14 pa jih je dodala Naja Boisa.

V nedeljo sledi še tekma z Avstrijo.

Zaključni turnir v Mariboru

Rozmanove varovanke so že uvrščene na zaključni turnir srebrne evropske lige, ki bo prihodnji teden prav tako potekal v Mariboru. Tam se bodo v zahtevnejši konkurenci borile za vstopnico v zlato ligo.