Ankaran Nova KBM Branik Formis SIP Šempeter Calcit Volley 1 DOL

Sobota, 19. 3. 2022, 21.00

1. DOL za ženske, četrtfinale, druge tekme

Kamničanke in Mariborčanke že v polfinalu

Calcit Volley Viteos Neuchatel | Kamničanke so si z 2:0 v zmagah zagotovile polfinale. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Kamničanke so si z 2:0 v zmagah zagotovile polfinale.

Prvakinje iz Kamnika so na drugi tekmi četrtfinala odbojkarskega prvenstva za ženske še drugič premagale Formis in se uvrstile v polfinale. Tudi Mariborčanke so z 2:0 v zmagah izločile Krim, medtem ko sta četrtfinalni seriji med Ankarančankami in Novogoričankam ter Grosupeljčankami in Šempetrankami izenačeni na 1:1.

Calcit Volley
Sportal Brez presenečenja v Kamniku in Mariboru, do zmage tudi Ankarančanke

Sip Šempeter je po porazu doma na povratni tekmi ATK Grosuplje premagal s 3:1, z istim izidom pa so bile odbojkarice GEN-I Volleyja boljše od Ankarana in izenačile skupni izid na 1:1.

Kamničanke so še drugič zanesljivo premagale prvakinje 1.B-lige, igralke Formisa iz Rogoze. V Hočah, kjer Štajerke igrajo domače tekme, je bil do neke mere izenačen le drugi niz, v katerem je bil izid 14:14, pred končnico pa so gostje vodile z 21:19, a zmage tekmic vendarle niso ogrozile. Pri branilkah naslova so spet priložnost za igro dobile skoraj vse igralke, z 12 točkami pa je bila najučinkovitejša Olivera Kostić.

Podobno lahko delo so imele v Ljubljani tudi igralke Nove KBM Branika. Tudi na Brodu je bil izenačen le drugi niz. Mariborčanke so gostiteljice povsem nadigrale v bloku, z njim so dosegle 14 točk, Mirta Velikonja Grbac in Anamaria Galić po štiri. Najučinkovitejša igralka ob domači Asji Šen pa je bila Lorena Lorber Fijok, obe sta dosegli 13 točk, Mariborčanka je dosegla štiri ase, Ljubljančanka pa tri.