1 DOL Krka Hiša na kolesih Triglav

Sobota, 19. 3. 2022, 22.10

1. DOL za moške, osmina finala, drugi tekmi

Triglav v četrtfinalu, Krka in Fužinar v tretjo tekmo

V osmini finala moškega odbojkarskega prvenstva igrajo na dve zmagi. Kranjčani so si z drugo zmago nad Brezovico že zagotovili napredovanje. Na dvoboju med Krko in Fužinarjem pa bo o napredovanju odločala ponedeljkova tretja tekma.

Sportal Novomeščani in Triglavani na pol poti

Kranjčanom za zmago ni bilo potrebno pokazati bleščeče predstave. Brezovčani so jim z napakami precej olajšali delo, njihov napad je bil le 29-odstoten. V prvem nizu so imeli domači pobudo, vodili že za štiri točke, toda na 19. točki so jih tekmeci ujeli, toda nato so Kranjčani spet dosegli tri točke zapovrstjo in niz dobili s 25:20.

Drugi niz je bil še bolj izenačen, gostje pa so celo vodili s 24:22, kar pa jim kljub še eni zaključni žogi pozneje ni zadostovalo za izenačenje. Odločilno točko je z blokom dosegel Uroš Tučen. V tretjem nizu je bilo odpora Brezovčanov konec.

V Novem mestu se je po dolgem času zbralo nekaj več gledalcev, a večina je dvorano Marof zapustila slabe volje. Krka namreč ni potrdila zmage v Ravnah in se bo morala še močno potruditi, da bo ohranila prvoligaški status. Tudi tekma v Novem mestu je postregla z veliko napakami, a je bila zaradi dramatičnosti zelo zanimiva. Po izidu 1:1 sta se naslednja dva niza odločila v končnici, obakrat pa so bili bolj zbrani gosti.

V tretjem nizu je Vid Ranc z blokom izkoristil tretjo zaključno žogo Korošcev za zmago 26:24, v četrtem, v katerem so Dolenjci vodili s 23:20, pa je bil podaljšek še daljši, z blokom za 28:30 ga je zaključil Emir Makaš.