slovenska odbojkarska reprezentanca EuroVolley2023

Nedelja, 10. 9. 2023, 23.07

Evropsko prvenstvo v odbojki za moške, osmina finala

Znani so vsi četrtfinalisti

srbska odbojkarska reprezentanca | Srbi so v osmini finala upravičili vlogo favorita proti Čehom. | Foto CEV

Srbi so v osmini finala upravičili vlogo favorita proti Čehom.

Znana sta še zadnja četrtfinalista odbojkarskega evropskega prvenstva. Sloveniji, Ukrajini, Italiji, Nizozemski, Franciji in Romuniji sta se pridružili favorizirani Srbija in Poljska. Srbi so s 3:0 (21, 24, 21) premagali Čehe, Poljaki pa so imeli kar nekaj težav z Belgijci, na koncu so jih premagali s 3:1 (16, 17, –23, 22). Srbi in Poljaki bodo tekmeci v torkovem četrtfinalu. Zmagovalec se bo v polfinalu pomeril z zmagovalcem dvoboja med Slovenci in Ukrajinci, ki bo v ponedeljek ob 16.30.

slovenska odbojkarska reprezentanca : Turčija, evropsko prvenstvo
Sportal Gheorghe Cretu po zmagovitem trilerju čestital tudi tekmecem #video

Evropsko prvenstvo v odbojki (28. avgust–16. september 2023)

Osmina finala

Nedelja, 10. september

Srbski odbojkarji so na tekmi osmine finala potrdili vlogo favorita proti Čehom, zmagali so brez izgubljenega niza. Varovanci Igorja Kolakovića, nekdanjega trenerja ACH Volleyja, so imeli nadzor nad rezultatom od začetka do konca tekme. Prvi niz so dobili prepričljivo, še najbolj pa je bil izenačen drugi niz, v katerem so jim Čehi ves čas dihali za ovratnik. A prehiteti jim jih ni uspelo, prav tako pa tekmecev niso resno ogrožali niti v tretjem. S 14 točkami je bil najučinkovitejši Aleksandar Atanasijević, Pavle Perić jih je dodal 12.

Na večernem obračunu Poljakov in Belgijcev so zmagali prvi. Belgija se je svetovnim podprvakom v tretjem in četrtem nizu dobro upirala, a presenečenja na koncu ni bilo. Poljaki so zmagali s 3:1. Več kot zanesljivo so dobili prva dva niza, že po dveh nizih so imeli 11 blokov (na koncu 18), od tega štiri Lukasz Kaczmarek (na koncu šest). Zanesljivo so povedli tudi v tretjem nizu, a so se prehitro začeli veseliti. Belgijci so jih dohiteli, prehiteli in niz celo dobili. Tudi v četrtem nizu se niso predajali, nevarno so grozili, še na 21. točki sta bili ekipi izenačeni, toda na koncu je kakovostnejša ekipa vendarle zmagala. V četrtfinalu varovance srbskega stratega Nikole Grbića čakajo njegovi rojaki Srbi.

Belgijci so se dobro upirali Poljakom, ki so po dveh urah slavili s 3:1 v nizih. | Foto: CEV Belgijci so se dobro upirali Poljakom, ki so po dveh urah slavili s 3:1 v nizih. Foto: CEV

Sportal Urnaut ponosen na veliko srce ekipe. Pajenk: Zelo dobra učna ura. #video

Slovenci v ponedeljek popoldan po polfinalno vstopnico

Zmagovalca današnjih tekem se bosta med seboj pomerila v torkovem četrtfinalu. Zmagovalec tega četrtfinalnega para – favorita sta Poljska in Srbija – bo v polfinalu igral z zmagovalcem četrtfinalnega srečanja med Slovenci in Ukrajinci.

Slovenci bodo ponedeljkov četrtfinale z Ukrajinci začeli ob 16.30. | Foto: CEV Slovenci bodo ponedeljkov četrtfinale z Ukrajinci začeli ob 16.30. Foto: CEV

Ta bo na sporedu v ponedeljek ob 16.30. Slovensko-ukrajinski dvoboj je na tem prvenstvu že potekal v skupinskem delu, ko so slovenski odbojkarji prvi niz izgubili, na koncu pa zmagali s 3:1. Zmagovalec se bo preselil v Rim, kjer bodo v četrtek in soboto polfinale in tekmi za odličja.

Preostala četrtfinalna para sta Italija – Nizozemska, Francija – Romunija.

Sportal Slovenci po velikem preobratu in drami v četrtfinale, znan je njihov tekmec