1. DOL, ženske, četrtfinale, tretja tekma

Razrešeno še zadnje vprašanje: SIP Šempeter zadnji polfinalist

SIP Šempeter | Šempetranke so izkoristile prednost domačega igrišča. | Foto Odbojkarska zveza Slovenije

Šempetranke so izkoristile prednost domačega igrišča.

V četrtfinalu ženskega odbojkarskega državnega prvenstva ni bilo presenečenj. V polfinale so se uvrstile najboljše štiri ekipe rednega dela, koz zadnjemu je to uspelo SIP Šempetru, ki je Luko Koper ugnal po treh tekmah, odločilno je dobil s 3:0.

Nova KBM Branik
Sportal Ostaja le še ena polfinalna neznanka
Calcit Volley
Sportal Odbojkarice Calcita zmagovalke regionalne lige, Mariborčanke tretje

Varovanke Bena Božiča so pred tednom presenetljivo izgubile prvo tekmo v domači dvorani, a že na drugi napovedale, da so imele v domači dvorani le slab dan. Tokrat so samo potrdile, da so boljša ekipa od Koprčank, čeprav so v prvem nizu imele nekaj težav.

Domači navijači so se pri izidu 11:16 ustrašili, da se ponavlja zgodba s prve tekme, do izida 17:23 bojazen ni izginila, toda nato gostje do konca niza niso dobile niti točke. Niso našle pravega orožja na servise Anastazije Žnidar, Darja Eržen je z blokom domačim zagotovila zaključno žogo, ki jo je izkoristila Urša Sevčnikar.

Kriza Primork se je nadaljevala v drugem nizu, ko so osvojile vsega 13 točk, v tretjem pa so prišle k sebi in spet že zanesljivo vodile. A po vodstvu z 18:12 se jim je spet ustavilo, domače so s šestimi zaporednimi točkami izenačile, po izidu 19:19 pa osvojile še štiri točke in zmagovalec je bil odločen.

SIP Šempeter se bo v polfinalu meril s Calcitom Volleyjem, drugi par pa sestavljata Nova KBM Branik in GEN-I Volley.