Calcit Volley Nova KBM Branik Liga MEVZA

Nedelja, 3. 3. 2024, 19.30

Srednjeevropska liga, zaključni turnir, Maribor (2.–3. marec)

Odbojkarice Calcita zmagovalke regionalne lige, Mariborčanke tretje

Calcit Volley | Odbojkarice Calcita zmagovalke regionalne lige. | Foto Klemen Brumec

Odbojkarice Calcita zmagovalke regionalne lige.

Odbojkarice Calcita Volleyja so osvojile svojo prvo lovoriko v sezoni. Po štirih letih so spet postale prvakinje srednjeevropske lige, potem ko so v finalu zaključnega turnirja v Mariboru po preobratu s 3:2 (-19, 23, -20, 18, 8) premagale zagrebško Mladost.

Calcit Volley
Sportal Kamničankam zanesljivo slovenski derbi

Kamničanke dvoboja niso začele najbolje. Šepal je sprejem, zaradi katerega so se kmalu znašle v večjem zaostanku, do izida 6:17 so dobile že šest asov. V nadaljevanju niza so se sicer zbrale, se približale na 17:23, ubranile še dve zaključni žogi, a za preobrat je bilo prepozno. Reševati so se morale v drugem nizu, v katerem so bile one tiste, ki so pobegnile, toda tudi njihova prednost 22:13 ni zadostovala za miren zaključek. Spet so se pojavile težave pri sprejemu, kar so Hrvatice izkoristile in pri izidu 23:22 prišle le do točke zaostanka. A črno serijo je vendarle prekinila Sara Hutinski, pri zaključni žogi pa so slovenskim prvakom pomagale še tekmice, z napako je prišlo do izenačenja na 1:1.

Toda kriza Slovenk se s tem ni končala. V tretjem nizu so zaostale s 5:14, do konca pa novega vodstva Zagrebčank niso več ogrozile. A so vendarle pravi čas prišle k sebi. Čeprav je bilo tudi v četrtem nizu kar nekaj nihanj, so ga dobile, še najbolj suverene pa so bile v "tie breaku". Za Calcit, ki je bil najboljši že v rednem delu lige, je to četrti naslov v tem tekmovanju.

Odbojkarice Nove KBM Branika pa so zasedle tretje mesto. Na zaključnem turnirju v Mariboru so v obračunu polfinalnih poraženk s 3:1 (14, 23, -20, 16) premagale branilke naslova, igralke madžarske ekipe Swietelsky Bekescsabe.

Mariborčanke so zanesljivo dobile prvi niz tekme za tretje mesto, v drugem pa so imele več težav. Gostje so pred končnico vodile z 21:19, toda Slovenkam je vendarle uspelo izid spreobrniti v svojo korist. Predvsem po zaslugi blokov Andreje Tišma in Nike Milošič. Tretji niz so Mariborčanke izgubile, v četrtem pa so zaradi servisov spet bile boljše tekmice in so brez večjih težav prišle do zmage. Iza Mlakar je dosegla 19 točk, Nika Milošič se je izkazala s sedmimi bloki.

Srednjeevropska liga, zaključni turnir, Maribor (2.-3. marec)