Roman Bezjak Tim Matavž Haris Vučkić Robert Berić Andraž Šporar Miha Zajc Amedej Vetrih Benjamin Verbič Žan Majer Domen Črnigoj Rajko Rep Jasmin Kurtić Josip Iličić Rene Krhin Adam Gnezda Čerin Jaka Bijol Aljaž Struna Miha Mevlja Petar Stojanović Uroš Korun Boštjan Cesar Bojan Jokić Miha Blažič Jure balažič Vid Belec Jan Oblak Jan Oblak Kevin Kampl Samir Handanović Matjaž Kek Luka Elsner Simon Rožman slovenski nogometaši na delu v tujini

Ponedeljek, 9. 12. 2019, 22.43

Slovenski nogometaši na delu v tujini

Spektakularen gol, ki je uspel nekdanjemu reprezentantu v Romuniji #video

1

Andraž Struna | Andraž Struna, ki je en gol v 27 nastopih zabil tudi za Slovenijo, je na spektakularen način prišel do prvenca v prvi romunski ligi. | Foto Mario Horvat/Sportida

Kaj se je s slovenskimi nogometnimi legionarji dogajalo v ponedeljek? Od reprezentantov je nastopil Amedej Vetrih, ki je igral v Turčiji, a izgubil. Od preostalih se je z novim golom v prvi bolgarski ligi izkazal Alen Ožbolt, za spektakularen zadetek pa je v Romuniji poskrbel nekdanji slovenski reprezentant Andraž Struna.

Slovenska trenerja na delu v tujini:

Luka Elsner (Amiens) Francija, 1. liga Monaco : Amiens 3:0 (sobota)

Mladi slovenski trener je moral z izbranci priznati premoč zvezdniške zasedbe Monaca, ki je vse tri zadetke dosegla med 62. in 69. minuto. Nekdanji strateg Domžal, Olimpije, Pafosa in Uniona je prvič, odkar je na delu v Franciji, nanizal štiri poraze. Amiens je na zadnjih štirih tekmah prejel kar 14 zadetkov, na lestvici pa se nahaja na nevarnem 17. mestu.

Simon Rožman (Rijeka) Hrvaška, 1. liga Rijeka : Istra 2:0 (nedelja)

Po hudem porazu proti Dinamu, ki ga je doživel pred odhodom na reprezentančni premor, je očitno barko Rijeke usmeril v pravo smer. Rečani so namreč tokrat zmagali še tretjič v nizu v prvenstvu. Po najvišji zmagi Rijeke na gostovanjih v Splitu v zgodovini klubav prejšnjem krogu je tokrat doma brez večjih težav z 2:0 odpravil Istro. Rijeka ostaja na tretjem mestu in za Hajdukom, ki je drugi, zaostaja le za točko.

Slovenski reprezentanti na delu v tujini:

Vratarja:

Vid Belec (Apoel Nikozija) Ciper, 1. liga

Olympiacos Nikozija : APOEL 2:0 (sobota)

Branil je vso tekmo, Apoel pa v deveti tekmi v tej sezoni prvič izgubil. Mariborčan je prejel pet zadetkov.

Jan Oblak (Atletico Madrid) Španija, 1. liga Villarreal : Atletico Madrid 0:0 (petek)

Branil je vso tekmo in mrežo ohranil nedotaknjeno. Ubranil je tri strele, najatraktivnejše posredovanje pa ponudil v 34. minuti, ko je mojstrsko ustavil strel Gerarda Morena (glej videoposnetek spodaj). Atletico je ostal neporažen, Oblak pa se je vpisal v klubsko zgodovino madridskega velikana z zlatimi črkami, saj je bila to že njegova 96. tekma v španskem prvenstvu, na kateri ni prejel zadetka. Klubski rekord je postavil v zgolj 171 tekmah, medtem ko je bivši rekorder Abel Resino, ki se je v petek dokončno poslovil od rekorda, ostal nepremagan 95-krat na 235 tekmah. Statistika Škofjeločana na vratih Atletica je izjemna. Na kar 56 odstotkih tekem la lige mu ni bilo treba niti enkrat po žogo v mrežo. V tej sezoni je v španskem prvenstvu prejel deset zadetkov. Manj jih je prejel le Athletic Bilbao (9), ki ga v nedeljo čaka gostovanje pri Betisu v Sevilli.

Branilci:

Jure Balkovec (Empoli) Italija, 2. liga

Empoli : Ascoli 2:1 (sobota)

Odigral je vso tekmo in v 57. minuti dosegel zadetek za 1:1. To je njegov prvi zadetek v tej sezoni za Empoli in drugi, odkar se dokazuje v serie B. Prvega je dosegel v sezoni 2017/18 za Bari. Empoli je zmagal prvič po 28. septembru in prvič pod vodstvom novega trenerja Roberta Muzzija.

Miha Blažič (Ferencvaroš) Madžarska, 1. liga

Ferencvaroš : Akademija Puškaš 2:2 (nedelja)

Odigral je vso tekmo.

Bojan Jokić (Ufa)

Rusija, 1. liga

Akhmat Grozni : Ufa 0:1 (sobota)

Odigral je vso tekmo, Ufa je v izvrstnem nizu, saj ni izgubila že pet srečanj zapored.

Uroš Korun (Piast Gliwice) Poljska, 1. liga Pogon Szczecin : Piast Gliwice 1:0 (nedelja) Odigral je vso tekmo.

Miha Mevlja (Soči)

Soči :  Rubin Kazan 1:1 (nedelja)

Petar Stojanović (Dinamo Zagreb) Hrvaška, 1. liga Dinamo Zagreb : Varaždin 1:0 (petek) Odigral je vso tekmo, Dinamo pa je okrepil vodilni položaj, saj ima pred drugouvrščenim Hajdukom že deset točk prednosti. V sredo ga v ligi prvakov čaka pomembno domače srečanje proti Manchester Cityju.
Aljaž Struna (Houston Dynamo) Liga MLS (ZDA/Kanada) Konec sezone. Houston je sezono končal na 10. mestu zahodne konference v ligi MLS in ostal brez končnice.

Vezisti:

Jaka Bijol (CSKA Moskva) Rusija, 1. liga

Krasnodar : CSKA Moskva 1:1 (sobota)

V igro je vstopil v 87. minuti, ko je bil že dosežen končni rezultat.

Adam Gnezda Čerin (Nürnberg) Nemčija, 2. liga Stuttgart : Nürnberg 3:1 (ponedeljek)

Ni igral, sedel je na klopi.

Domen Črnigoj (Lugano) Švica, 1. liga

Xamax : Lugano 1:1 (sobota)

V igro je vstopil v 87. minuti, ko je bil že dosežen končni rezultat. Zaigral je prvič po 29. septembru in šele drugič v tej sezoni za Lugano.

Josip Iličić  (Atalanta) Italija, 1. liga Atalanta : Hellas Verona 3:2 (sobota)

Odigral je le 28 minut, nato pa zaradi poškodbe mišice odšepal z igrišča. Poškodoval se je ob nepravem trenutku, saj čaka klub iz Bergama v sredo odločilna tekma za napredovanje v osmino finala lige prvakov, ko bo Atalanta gostovala v Ukrajini pri Šahtarju. Z zmago bi se povzpela na drugo mesto, a obenem zagrebški Dinamo ne sme doma premagati Manchester Cityja. Kranjčan se je na seznamu poškodovanih pridružil Kolumbijcu Duvanu Zapati.

Rene Krhin (Nantes) Francija, 1. liga

Nantes : Dijon 1:0 (nedelja)

Ni igral. Ni ga bilo niti na klopi.
Jasmin Kurtić (Spal) Italija, 1. liga

SPAL : Brescia 0:1 (nedelja)

Igral je vso tekmo in prejel rumen karton.

Žan Majer (Lecce) Italija, 1. liga Lecce : Genoa 2:2 (nedelja) Odigral je prvi polčas, nato pa zapustil igro. Genoa je po prvem polčasu vodila z 2:0, v nadaljevanju pa prejela dva rdeča kartona.
Rajko Rep (Hartberg) Avstrija, 1. liga Hartberg : St. Pölten 3:2 (sobota) Odigral je vso tekmo.
Benjamin Verbič (Dinamo Kijev) Ukrajina, 1. liga Dinamo Kijev : Zorya 1:2 (nedelja)

Igral je do 80. minute in v 22. minuti zadel za izenačenje na 1:1 (video posnetek zadetka si lahko ogledate spodaj). To je bil že njegov šesti prvenstveni gol sezone in osmi skupno, a poraza svoje ekipe, ki je padla na četrto mesto prvenstvene razpredelnice, ni mogel preprečiti.

Amedej Vetrih (Rizespor)

Turčija, 1. liga

Kayserispor : Rizespor 1:0 (ponedeljek)

Miha Zajc (Fenerbahče)

Fenerbahče : Genclerbirligi 5:2 (petek)

Sredi tedna je po dolgem času zaigral od prve minute in se izkazal z zadetkom. V prvenstvu je bilo proti Genclerbirligiju drugače, saj je bil spet prikovan na klopi. V dozdajšnjih 14 prvenstvenih tekmah je zbral mizernih 82 minut igre.

Napadalci:

Robert Berić (St. Etienne) Francija, 1. liga

Reims : Saint Etienne 3:1  (nedelja)

Igral je od 79. minute. Ko je prišel na igrišče, je bil na semaforju izid 2:1.
Roman Bezjak (Apoel Nikozija) Ciper, 1. liga Olympiacos Nikozija : APOEL 2:0 (sobota)

Ni igral, ostal je na klopi. Korošec v tej sezoni še čaka na prvi zadetek.

Tim Matavž (Vitesse) Nizozemska, 1. liga

Vitesse : Feyenoord 0:0 (nedelja)

Andraž Šporar (Slovan Bratislava) Slovaška, 1. liga Slovan Bratislava : DAC 2:0 (sobota)

Odigral je vso tekmo in se znova vpisal med strelce. V 53. minuti je povišal vodstvo na 2:0 in postavil končni rezultat. To je že njegov 12. zadetek v tej sezoni. Je najboljši strelec jesenskega dela slovaškega prvenstva. Če ne bo sprejel katere izmed mikavnih ponudb iz tujine, vztrajen je turški Bešiktaš,, bo na dobri poti, da ubrani strelsko krono na Slovaškem. Slovan je odigral zadnjo tekmo v letu 2019 in premočno osvojil prvo mesto. Pred najbližjim zasledovalcem DAC ima kar deset točk prednosti.

Haris Vučkić (Twente)

Nizozemska, 1. liga ADO Den Haag :Twente 0:0 (sobota) Odigral je 74 minut.

*Na seznamu so nogometaši z zadnjega seznama selektorja Matjaža Keka za tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2020 proti Latviji in Poljski, dodan je Domen Črnigoj, ki ga na zadnjem seznamu ni bilo zaradi težav z zdravjem.

Preostali slovenski nogometaši na delu v tujini:

Jan Mlakar (Queens Park Rangers)

Anglija, 2. liga

Queens Park Rangers : Preston North End 2:0 (sobota)

Ni kandidiral za tekmo.

Jon Gorenc-Stanković (Huddersfield Town)

Huddersfield Town : Leeds United 0:2 (sobota)

Gregor Zabret (Oldham Athletic)

Anglija, 4. liga

Oldham Athletic : Leyton Orient 1:1 (sobota)

Aljaž Casar (Rheindorf Altach)

Avstrija, 1. liga

Sturm Gradec : Rheindorf Altach 1:2 (nedelja) Ni igral, sedel je na klopi.

Zlatko Dedić (Swarowski Tirol)

Avstrija, 1. liga Red Bull Salzburg : Swarowski Tirol 5:1 (sobota) V igro je vstopil v 77. minuti.

Patrik Eler (Austria Lustenau)

Avstrija, 2. liga

Konec jesenskega dela.

Austria Lustaneu bo prezimila na petem mestu.

Luka Kirić (GAK Gradec)

GAK bo prezimil na 11. mestu.
Denis Kramar (Lafnitz)

Lafnitz bo prezimil na četrtem mestu.

Alem Pašić (Vorwärts Steyr)

Konec jesenskega dela. Vorwärts bo prezimil na tretjem mestu.
Žan Pelko (Austria Celovec)

Konec jesenskega dela. Austria Celovec bo prezimila na drugem mestu.
Benjamin Šeško (Liefering)

Konec jesenskega dela. Liefering bo prezimil na 10. mestu.

Nicolas Rajsel (Oostende)

Belgija, 1. liga

AS Eupen : Oostende 1:0 (nedelja)

Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.
Anel Hajrić (Lokeren) Belgija, 2. liga Lokeren : KSV Roeselare 1:3 (sobota) Odigral je prvi polčas.
Mitja Križan (Lommel) Belgija, 2. liga Lommel : OH Leuven 3:2 (petek) Odigral je 90 minut, nato ga je trener zamenjal v sodnikovem podaljšku.

Nik Lorbek (Union St. Gilloise)

Belgija, 2. liga Westerlo : Union Saint-Gilloise 0:3 (nedelja) Igral je do 84. minute.
Milan Tučić (OH Leuven) Belgija, 2. liga Lommel : OH Leuven 3:2 (petek) Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.

Dino Martinović (Etar)

Bolgarija, 1. liga

Tsarsko selo : Etar 2:2 (petek)

Odigral je 80 minut in se v 60. minuti vpisal med strelce. Dosegel je zadetek za vodstvo z 2:0 (glej video spodaj). To je bil njegov strelski prvenec v tej sezoni, dosegel ga je v drugem nastopu v tej sezoni.
Alen Ožbolt (Lokomotiv Plovdiv)

Dunav : Lokomotiv Plovdiv 0:3 (ponedeljek)

Igral je do 59. minute in v 41. minuti zadel za vodstvo Lokomotiva z 2:0 (zadetek si lahko ogledate spodaj). To je bil že njegov šesti prvenstveni gol sezone.
Elvis Džafić (Sarajevo)

BiH, 1. liga

Zvijezda 09 : Sarajevo 1:1 (sobota) Ni igral, ostal je na klopi.

Emil Velić (Mladost Doboj Kakanj)

BiH, 1. liga Mladost Doboj Kakanj : Čelik 4:2 (sobota)

Branil je vso tekmo.

Matija Širok (Pafos)

Ciper, 1. liga

Pafos : Nea Salamis, 1:0 (petek)

Odigral je vso tekmo in v 32. minuti prejel rumeni karton.

Filip Valenčič (Inter Turku)

Finska, 1. liga

Konec sezone.

Inter je osvojil drugo mesto in si priigral nastop v Evropi, Valenčič pa je s 16 zadetki najboljši strelec finskega prvenstva. V rednem delu je dosegel 14, v ligi za prvaka pa dva zadetka.

Denis Petrić (Nantes)

Francija, 1. liga

Jan Repas (Caen)

Francija, pokal, 1/32 finala C'Chartres : Caen 0:1 (sobota)

Matic Kotnik (Panionios)

Grčija, 1. liga

AEK Atene : Panionios 5:0 (sobota)

Ni branil, ostal je na klopi.

Marko Nunić (AE Larissa)

Grčija, 1. liga Asteras Tripolis : Larissa 1:1  (nedelja) Igral je vso tekmo in se izkazal z asistenco. V statistiko se je vpisal tudi z rumenim kartonom.

Žiga Frelih (Inter Zaprešić)

Hrvaška, 1. liga Inter Zaprešić : Hajduk Split 1:1 (sobota) Ni branil, ostal je na klopi.

Valter Birsa (Cagliari)

Italija, 1. liga

Sassuolo : Cagliari 2:2 (nedelja)

Zaradi poškodbe ni igral, ni ga bilo niti na klopi.

Samir Handanović (Inter Milano)

Italija, 1. liga Inter : Roma 0:0 (petek)

Branil je vso tekmo in ubranil dva strela.

Rok Vodišek (Genoa)

Italija, 1. liga Lecce : Genoa 2:2 (nedelja) Ni kandidiral za tekmo.

Matija Boben (Livorno)

Italija, 2. liga Spezia : Livorno 2:0 (sobota) Ni igral, ostal je na klopi.

Žan Celar (Cittadella)

Italija, 2. liga

Cittadella : Salernitana 4:3 (sobota)

Ni igral, ostal je na klopi.

Boštjan Cesar (Chievo)

Italija, 2. liga Chievo : Cremonese 1:0 (sobota) Zaradi poškodbe gležnja ni kandidiral za tekmo.

Luka Krajnc (Frosinone)

Italija, 2. liga Juve Stabia : Frosinone 0:2 (nedelja)

Daniel Pavlev (Chievo)

Chievo : Cremonese 1:0 (sobota)

Ni kandidiral za tekmo.

Leo Štulac (Empoli)

Italija, 2. liga Empoli : Ascoli 2:1 (sobota) V igro je vstopil v 66. minuti.

Dejan Vokić (Benevento)

Italija, 2. liga Benevento : Trapani 5:0 (petek) Ni igral, ostal je na klopi.

Igral je v drugem polčasu.

Vanja Drkušić (Rende) Italija, 3. liga (C)

Adnan Golubović (Vis Pesaro)

Via Pesaro : Carpi 0:1 (nedelja)

Enej Jelenič (Carpi)

Igral je do 84. minute in prejel rumen karton.

Urban Žibert (Bisceglie)

Rieti : Bisceglie 2:2 (nedelja)

Klemen Bolha (Žalgiris Vilna)

Litva, 1. liga

Žalgiris je v Litvi osvojil drugo mesto.

Patrik Bordon (Panevežys) Litva, 1. liga Konec sezone. Panevežys je državno prvenstvo v Litvi končal kot peti.

Matej Poplatnik (Kaposvari Rakoczi)

Madžarska, 1. liga Zalaegerszegi : Kapsovari Rakoczi, 2:0 (sobota) Ni kandidiral za tekmo.

Matej Palčič (Šerif Tiraspol)

Moldavija, 1. liga

Šerif je s kar 17 točkami naskoka osvojil naslov prvaka. Še petega v nizu in 18. v zgodovini kluba.

Kevin Kampl (RB Leipzig)

Nemčija, 1. liga

RB Leipzig : Hoffenheim 3:1 (sobota)

Ni kandidiral za tekmo zaradi poškodbe gležnja.

Luka Štor (Dynamo Dresden)

Nemčija, 2. liga Dynamo Dresden : Sandhausen 1:1 (nedelja) Igral je od 70. minute.

Dominic Maroh (Krefelder Uerdingen)

Nemčija, 3. liga

Krefelder Uerdingen : Hansa Rostock 4:1(nedelja)

Igral je vso tekmo in v 61. minuti zadel za vodstvo s 3:1. Prejel je tudi rumen karton.

Nik Omladič (Hansa Rostock)

Krefelder Uerdingen : Hansa Rostock 4:1 (nedelja)

Igral je vso tekmo in v 21. minuti poskrbel za vodstvo gostov z 1:0.

Ažbe Jug (Fortuna Sittard)

Nizozemska, 1. liga PSV Eindhoven
: Fortuna Sittard 5:0 (sobota)

Etien Velikonja (NEC Nijmegen) Nizozemska, 2. liga Excelsior : NEC Nijmegen 2:1 (petek) Ni igral, ostal je na klopi.

Damjan Bohar (Zaglebie Lubin)

Poljska, 1. liga Jagiellonia Bialystok : Zaglebie Lubin 0:1 (sobota) Odigral je vso tekmo in v 18. minuti dosegel zmagoviti zadetek za goste (glej video spodaj). To je že njegov deveti zadetek v tej sezoni, Na lestvici najboljših strelcev poljskega prvenstva si deli visoko tretje mesto.
Erik Janža (Gornik Zabrze) Poljska, 1. liga Gornik Zabrze : Wisla Krakov 4:2 (petek) Odigral je vso tekmo in v 56. minuti prispeval podajo za 1:1 (glej videoposnetek spodaj).

Matej Pučko (Korona Kielce)

Poljska, 1. liga

Korona Kielce : Arka Gydnia 0:1 (petek)

Rok Sirk (Zaglebie Lubin)

Jagiellonia Bialystok : Zaglebie Lubin 0:1 (sobota) Ni igral, ostal je na klopi.

Saša Aleksander Živec (Zaglebie Lubin)

Jagiellonia Bialystok : Zaglebie Lubin 0:1 (sobota)

Matic Žitko (Chojniczanka Chojnice) Poljska, 2. liga

Konec prvega dela sezone.

Chojniczanka Chojnice je prvi del sezone končala na 18., zadnjem mestu poljske drugoligaške konkurence. Slovenski branilec je odigral le štiri od 20 tekem, ki so bile na voljo.

David Zec (Benfica Lizbona B)

Portugalska, 2. liga Feirense : Benfica Lizbona B 1:1 (nedelja) Ni igral. Ni ga bilo niti na klopi.

Milan Kocić (Voluntari)

Romunija, 1. liga Voluntari : Viitorul 1:2 (ponedeljek) Ni igral, sedel je na klopi.
Andraž Struna (Voluntari) Romunija, 1. liga Voluntari : Viitorul 1:2 (ponedeljek) Nekdanji reprezentant, ki je za Slovenijo odigral 27 tekem, je odigral vso tekmo in v 66. minuti zadel za 1:0. To je bil njegov prvenec v majici Voluntarjija, zabil pa ga je na spektakularen način. (ogledate si ga lahko spodaj)

Lovro Bizjak (Ufa)

Akhmat Grozni : Ufa 0:1 (sobota) Odigral je 90 minut, nato ga je trener menjal v sodnikovem podaljšku.
Žiga Škoflek (Orenburg) Rusija, 1. liga Tambov : Orenburg 3:0 (sobota) Odigral je prvi polčas in v 44. minuti prejel rumeni karton.

Andres Vombergar (Ufa)

V igro je vstopil v 68. minuti.

Kenan Bajrić (Slovan Bratislava)

Slovaška, 1. liga Slovan Bratislava : DAC 2:0 (sobota) Ni igral, ostal je na klopi.

Til Mavretić (Zemplin Michalovce)

Slovaška, 1. liga Zemplin Michalovce : Spartak Trnava 2:0 (sobota) Ni igral, ostal je na klopi.

Maj Rorič (Sered)

Slovaška, 1. liga Pohronie : Sered 2:1 (sobota) Odigral je vso tekmo.
Željko Filipović (Vojvodina Novi Sad) Srbija, 1. liga Bačka Topola : Vojvodina 2:0 (nedelja) Ni igral, ni ga bilo niti na klopi.
Jan Koprivec (Kilmarnock) Škotska, 1. liga Livingston : Kilmarnock 3:0 (sobota) Ni igral, ostal je na klopi.

Kenan Fatkić (Thun)

Švica, 1. liga Thun : St. Gallen 1:4 (nedelja) Igral je vso tekmo.

Blaž Kramer (Zürich)

Švica, 1. liga

Zürich : Servette 0:5 (nedelja)

Denis Popović (Zürich)

Nejc Mevlja (Schaffhausen)

Švica, 2. liga Schaffhausen : Aarau 0:0 (petek) V igro je vstopil v 84. minuti.

Nejc Skubic (Konyaspor)

Turčija, 1. liga Konyaspor : Gaziantep 0:0 (nedelja) Odigral je vso tekmo.

Gaber Dobrovoljc (Fatih Karagümrük)

Turčija, 2. liga Fatih Karagümrük : Balikesirspor 0:0 (sobota) Odigral je vso tekmo.
Rajko Rotman (Akhisar Belediyespor) Turčija, 2. liga Akhisarspor : Istanbulspor 4:3 (sobota) Ni igral, ostal je na klopi.

Miha Goropevšek (Volyn Lutsk)

Ukrajina, 2. liga

Volyn je jesenski drugoligaški podprvak v Ukrajini.

Antonio Delamea Mlinar (New England Revolution)

Liga MLS (ZDA/Kanada) Konec sezone. New England je izpadel v končnici proti Atlanti. Delamea Mlinar je postal prvi Slovenec, ki je odigral tekmo končnice lige MLS.

Aljaž Ivačič (Portland Timbers)

Liga MLS (ZDA/Kanada) Konec sezone. Portland je izpadel iz končnice lige MLS, slovenski vratar pa je končal sezono brez nastopa za prvo člansko ekipo.