Matic Kotnik Jure Balkovec Uroš Korun Miha Zajc slovenski nogometaši na delu v tujini Andraž Šporar Saša Aleksander Živec Damjan Bohar

Četrtek, 5. 12. 2019, 23.46

Slovenski nogometaši na delu v tujini

Šporar zapravil 11-metrovko, zadel in zmagal, Elsnerja ustavila megla #video

Matic Kotnik | Občasni slovenski reprezentančni vratar Matic Kotnik je branil na tekmi grškega pokalnega tekmovanja in pomagal klubu do visoke zmage s 6:0. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Veliko slovenskih nogometašev na delu v tujini ni počivalo niti med tednom. Njihove nastope je z zanimanjem spremlja tudi selektor članske izbrane vrste Matjaž Kek. V torek je lahko zaploskal Mihi Zajcu, v sredo so zadeli v polno Andraž Šporar, Damjan Bohar in Saša Aleksander Živec. V četrtek sta se pokalnih zmag v Turčiji in Bolgariji veselila Amedej Vetrih in Alen Ožbolt.

Slovenska trenerja na delu v tujini:

Luka Elsner (Amiens) Francija, 1. liga Amiens - Reims, prestavljeno zaradi megle (sreda)

Mladi slovenski trener Luka Elsner je skušal v sredo prekiniti niz treh zaporednih porazov, a mu je načrte prekrižala mati narava, saj je bil dvoboj zaradi pregoste megle prestavljen. Vodstvo tekmovanja bo določilo nov termin dvoboja.

Simon Rožman (Rijeka) Hrvaška, 1. liga Brez tekme med tednom.

Rožman se po najvišji zmagi Rijeke na gostovanjih v Splitu v zgodovini kluba pripravlja na nedeljsko tekmo z Istro 1961. V torek bi moral po prvotnem urniku odigrati četrtfinalno pokalno tekmo z Dinamom, a je bilo srečanje zaradi želje hrvaških prvakov, ki jih prihodnji teden čaka odločilna evropska tekma proti Manchester Cityju, prestavljeno na 5. februar 2020.

Slovenski reprezentanti na delu v tujini:

Vratarja:

Vid Belec (Apoel Nikozija) Ciper, 1. liga

Brez tekme med tednom.

Apoel je na osmih tekmah prejel le tri zadetke in je poleg vodilnega Anorthosisa še edina neporažena ekipa v tej sezoni na Cipru. Belec je na zadnjih petih nastopih v prvenstvu prejel le en zadetek, drugače pa je v vseh tekmovanjih nepremagan že 273 minut.

Jan Oblak (Atletico Madrid) Španija, 1. liga Brez tekme med tednom.

Oblak je v tej sezoni v španskem prvenstvu prejel deset zadetkov. Manj jih je prejel le Athletic Bilbao (9). V petek se bo v uvodnem srečanju 16. kroga španskega prvenstva pomeril z Villarrealom.

Branilci:

Jure Balkovec (Empoli) Italija, pokal, 1/16 finala

Cremonese : Empoli 1:0 (torek)

V obračunu sosedov na drugoligaški lestvici, Empoli je trenutno 13., Cremonese pa mesto za njim, je igral do 62. minute in se s soigralci po porazu z 0:1 od pokalnega tekmovanja poslovil v šestnajstini finala. Moštvo iz Toskane, ki je še lani igralo v prvi ligi, je tako nadaljevalo s katastrofalnim nizom. Empoli namreč zdaj ni zmagal že osem tekem v nizu oziroma pet tednov. V tem času je štirikrat izgubil in štirikrat remiziral.

Miha Blažič (Ferencvaroš) Madžarska, pokal, 1/16 finala

Bekescsaba : Ferencvaroš 2:0 (sreda)

Ni zaigral na pokalni tekmi, kjer je Ferencvaroš priredil veliko presenečenje in izpadel proti drugoligašu. Že v 2. minuti je ostal z igralcem manj in ostal praznih rok.

Bojan Jokić (Ufa)

Rusija, 1. liga

Uroš Korun (Piast Gliwice) Poljska, pokal, 1/8 finala Legia Varšava II : Piast Gliwice 0:2 (torek) Ni nastopil, Piast pa se je prebil v četrtfinale pokalnega tekmovanja na Poljskem.

Miha Mevlja (Soči)

Petar Stojanović (Dinamo Zagreb) Hrvaška, 1. liga Brez tekme med tednom.
Aljaž Struna (Houston Dynamo) Liga MLS (ZDA/Kanada) Konec sezone. Houston je sezono končal na 10. mestu zahodne konference v ligi MLS in ostal brez končnice.

Vezisti:

Jaka Bijol (CSKA Moskva) Rusija, 1. liga

Adam Gnezda Čerin (Nürnberg) Nemčija, 2. liga Brez tekme med tednom.

Domen Črnigoj (Lugano) Švica, 1. liga

Josip Iličić  (Atalanta) Italija, 1. liga Brez tekme med tednom.

Rene Krhin (Nantes) Francija, 1. liga

PSG : Nantes, 2:0 (sreda)

Štajerec ni kandidiral za srečanje.
Jasmin Kurtić (Spal) Italija, pokal, 1/8 finala

SPAL : Lecce 5:1 (sreda)

V igro je vstopil v 69. minuti, ko je bil rezultat 4:1.

Žan Majer (Lecce) Italija, pokal, 1/8 finala SPAL : Lecce 5:1 (sreda) V igro je vstopil v 58. minuti in dokazal, da so zdravstvene težave preteklost.
Rajko Rep (Hartberg) Avstrija, 1. liga Brez tekme med tednom.
Benjamin Verbič (Dinamo Kijev) Ukrajina, 1. liga Brez tekme med tednom.

Amedej Vetrih (Rizespor)

Turčija, pokal, 1/16 finala (1. tekma)

Rizespor : Samsunspor 3:2 (četrtek)

Odigral je 74 minut in v 64. minuti prejel rumeni karton.

Miha Zajc (Fenerbahče)

Fenerbahče : Istanbulspor 4:0 (torek)

Prvič po dolgem času se je znašel v začetni postavi in odigral vso tekmo. Dobro predstavo je kronal z zadetkom v 88. minuti (video glej spodaj), s katerim je postavil končni rezultat. To je njegov prvi zadetek za Fenerbahče v tej sezoni. Nazadnje je zadel v polno 26. maja. Fenerbahče si je zagotovil ogromno prednost pred povratnim srečanjem,

Napadalci:

Robert Berić (St. Etienne) Francija, 1. liga

St. Etienne : Nice 4:1 (sreda)

Odigral je 59 minut in zapustil igro pri že končnem rezultatu.
Roman Bezjak (Apoel Nikozija) Ciper, 1. liga Brez tekme med tednom.

Korošec v tej sezoni še čaka na prvi zadetek.

Tim Matavž (Vitesse) Nizozemska, 1. liga

Andraž Šporar (Slovan Bratislava) Slovaška, pokal, 1/8 finala Slovan Bratislava : Žilina 2:0 (sreda)

Odigral je 81 minut in v 41. minuti postavil končni rezultat. To je bil že njegov 18. zadetek v tej sezoni (glej video spodaj). V 28. minuti se mu je ponudila prvovrstna priložnost za še en zadetek, a je zapravil strel z bele točke. Sodnik je pokazal na belo točko ravno po prekršku vratarja Žiline nad slovenskim napadalcem. Slovan se je uvrstil med najboljših osem v slovaškem pokalu.

Haris Vučkić (Twente)

Nizozemska, 1. liga Brez tekme med tednom.

*Na seznamu so nogometaši z zadnjega seznama selektorja Matjaža Keka za tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2020 proti Latviji in Poljski, dodan je Domen Črnigoj, ki ga na zadnjem seznamu ni bilo zaradi težav z zdravjem.

Preostali slovenski nogometaši na delu v tujini:

Jan Mlakar (Queens Park Rangers)

Anglija, 2. liga

Jon Gorenc-Stanković (Huddersfield Town)

Gregor Zabret (Oldham Athletic)

Anglija, pokal FA, 2. krog

Aljaž Casar (Rheindorf Altach)

Avstrija, 1. liga

Zlatko Dedić (Swarowski Tirol)

Avstrija, 1. liga Brez tekme med tednom.

Patrik Eler (Austria Lustenau)

Avstrija, 2. liga

Konec jesenskega dela.

Austria Lustaneu bo prezimila na petem mestu.

Luka Kirić (GAK Gradec)

GAK bo prezimil na 11. mestu.
Denis Kramar (Lafnitz)

Lafnitz bo prezimil na četrtem mestu.

Alem Pašić (Vorwärts Steyr)

Konec jesenskega dela. Vorwärts bo prezimil na tretjem mestu.
Žan Pelko (Austria Celovec)

Konec jesenskega dela. Austria Celovec bo prezimila na drugem mestu.
Benjamin Šeško (Liefering)

Konec jesenskega dela. Liefering bo prezimil na 10. mestu.

Nicolas Rajsel (Oostende)

Belgija, pokal, 1/8 finala

Oostende : Club Brügge 3:5 po 11-m (1:1) (sreda)

Ni kandidiral za srečanje.
Anel Hajrić (Lokeren) Belgija, 2. liga Brez tekme med tednom.
Mitja Križan (Lommel) Belgija, 2. liga Brez tekme med tednom.

Nik Lorbek (Union St. Gilloise)

Belgija, pokal, 1/8 finala Union St. Gilloise : Westerlo 4:1 po 11-m (0:0) (sreda)  Odigral je 120 minut. To je njegov drugi nastop za klub, oba je zbral v pokalnem tekmovanju.
Milan Tučić (OH Leuven) Belgija, 2. liga Brez tekme med tednom.

Konec sezone.

Inter je osvojil drugo mesto in si priigral nastop v Evropi, Valenčič pa je s 16 zadetki najboljši strelec finskega prvenstva. V rednem delu je dosegel 14, v ligi za prvaka pa dva zadetka.

Denis Petrić (Nantes)

Francija, 1. liga

PSG : Nantes 2:0 (sreda)

Ni kandidiral za dvoboj.

Jan Repas (Caen)

Francija, 2. liga Brez tekme med tednom.

Matic Kotnik (Panionios)

Grčija, pokal, 1/16 finala (2. tekma)

Panionios : Olympiakos Volos 6:0 (sreda) /prva tekma 3:0/

Branil je vso tekmo. To je bil njegov prvi nastop za Panionios po 20. oktobru, ko je moral zapustiti igrišče zaradi poškodbe glave.

Marko Nunić (AE Larissa)

Grčija, pokal, 1/16 finala (2. tekma) Larissa : Kalamata 1:0 (sreda) /prva tekma 0:3/ Ni zaigral v prvi enajsterici.

Žiga Frelih (Inter Zaprešić)

Hrvaška, pokal, četrtfinale Inter Zaprešić : Osijek 0:2 (sreda) Ni branil, ampak ostal na klopi. Inter je izpadel iz hrvaškega pokala.

Rok Vodišek (Genoa)

Italija, pokal, 1/16 finala Genoa : Ascoli 3:2 (torek) Ni kandidiral za tekmo.

Luka Krajnc (Frosinone)

Italija, pokal, 1/16 finala Parma : Frosinone 2:1 (četrtek)

Daniel Pavlev (Chievo)

Italija, 2. liga

Leo Štulac (Empoli)

Italija, pokal, 1/8 finala Cremonese : Empoli 1:0 (torek) Ni igral. Ni ga bilo niti na klopi.

Dejan Vokić (Benevento)

Siniša Anđelković (Padova)

Italija, 3. liga (B)

Maks Barišić (Catania)

Italija, 3. liga (C)

Vanja Drkušić (Rende) Italija, 3. liga (C)

Adnan Golubović (Vis Pesaro)

Enej Jelenič (Carpi)

Urban Žibert (Bisceglie)

Klemen Bolha (Žalgiris Vilna)

Litva, 1. liga

Žalgiris je v Litvi osvojil drugo mesto.

Patrik Bordon (Panevežys) Litva, 1. liga Konec sezone. Panevežys je državno prvenstvo v Litvi končal kot peti.

Matej Poplatnik (Kaposvari Rakoczi)

Madžarska, pokal, 1/16 finala Ozdi - Kaposvari, tekma je zaradi neprimernega igrišča prestavljena (sreda)

Matej Palčič (Šerif Tiraspol)

Moldavija, 1. liga

Šerif je s kar 17 točkami naskoka osvojil naslov prvaka. Še petega v nizu in 18. v zgodovini kluba.