Dinamo Zagreb NK Rijeka NK Osijek Petar Stojanović Adam Gnezda Čerin Simon Rožman Damjan Bohar Mario Jurčević

Sreda, 16. 12. 2020, 21.30

Slovenca uspešna na Hrvaškem

Rožman do zmage v 92. minuti, rešil ga je nekdanji član Olimpije

Simon Rožman | Foto Reuters

Simon Rožman se je z Rijeko uvrstil v četrtfinale pokalnega tekmovanja, v katerem brani naslov. Z 2:1 je premagal prvoligaša iz Varaždina. Do zmage je pripomogel tudi slovenski reprezentant Adam Gnezda Čerin, ki se je vrnil po zdravstvenih težavah. Napredovanja se je veselil tudi zagrebški Dinamo, za katerega je zaigral Petar Stojanović.

Luka Menalo, ki je v prejšnji sezoni kot posojen član Dinama Zagreba navduševal v majici Olimpije, je v zadnjih tednih v življenjski formi. Zabil je še na četrti tekmi zapored in v Varaždinu zmagovalca odločil z golom v 92. minuti. Rijeka, ki brani pokalno lovoriko, je zmagala z 2:1, Simon Rožman pa je pozitiven niz rezultatov nadaljeval tudi s pomočjo Adama Gnezde Čerina, ki je zaigral po krajšem premoru in bil na igrišču vseh 90 minut.

Napredovanja v četrtfinale pokalnega tekmovanja se je razveselil še en slovenski reprezentant, ki si kruh služi na Hrvaškem. Petar Stojanović, ki v zadnjem času nima več zagotovljenega mesta v začetni enajsterici Dinama, je s hrvaškim državnim prvakom z 2:0 zmagal v gosteh pri Rudešu.

Med najboljših osem v hrvaškem pokalnem tekmovanju se je z zmago s 4:0 nad Kurilovcem že prejšnji mesec uvrstil Osijek, pri katerem si kruh služita slovenska reprezentanta Damjan Bohar in Mario Jurčević.