24. 4. 2022,
21.13

2 leti

Thermometer Blue 0,34

Julian Nagelsmann RB Leipzig Kevin Kampl Robert Lewandowski Borussia Dortmund Bayern München nemško prvenstvo Bundesliga

Nedelja, 24. 4. 2022, 21.13

2 leti

Nemško prvenstvo, 31. krog

Prvak Bayern ruši rekorde, Hertha jo je zagodla Stuttgartu

Bayern München, prvaki 2022 | Bayern München je prvak bundeslige leta 2022! | Foto Reuters

Bayern München je prvak bundeslige leta 2022!

V nemškem prvenstvu se je v soboto v Münchnu odvil že 133. Der Klassiker, največji nemški nogometni derbi med Bayernom in dortmundsko Borussio. Tokratni je imel še dodatno težo, saj so si Bavarci z zmago (3:1) tri tekme pred koncem lige že zagotovili rekordni 31. naslov državnega prvaka. Augsburg je v Bochumu v nedeljo ujel še kako dragocene točke v boju za obstanek, Hertha pa je Stuttgartu ušla na štiri točke prednosti.

Kaiserslautern
Sportal Čudež v Nemčiji, kot ga še ni bilo

Bayern München je nedavno doživel veliko razočaranje v ligi prvakov, a ga je danes omilil na domačem prizorišču, kjer si je z zmago na večnem derbiju z Borussio iz Dortmunda (3:1) zagotovil 31. zvezdico.

Že v 15. minuti tekme so domači povedli z golom Serga Gnabryja, v 34. pa je svoj 33. gol v sezoni bundeslige dosegel še poljski ostrostrelec Robert Lewandowski. Emre Can je v 52. minuti znižal zaostanek Dormunda z enajstih metrov, Borussia je pritisnila za izenačenje, nekajkrat se je izkazal domači čuvaj mreže Manuel Neuer, v 83. minuti pa je mrežo Marwina Hitza zatresel še Jamal Musaila in tekma je bila odločena.

Pred zadnjimi tremi tekmami prvenstva imajo pred Borussio neulovljivih 12 točk prednosti, slavje na Alianz Areni pa je še toliko slajše prav zaradi zmage na 133. Der Klassikerju.

Deseti zaporedni naslov

Bayern je državni prvak postal desetič zapored, kar je nov rekord največjih petih evropskih lig. Do današnje tekme si je Bayern rekord devet zaporednih domačih lovorik delil z Juventusom (2012–2020). Thomas Müller pa je postal prvi nogometaš z 11 nemškimi naslovi prvaka.