17. 4. 2022,
21.27

2 leti

Thermometer Blue 0,05

Borussia Mönchengladbach RB Leipzig Kevin Kampl Bundesliga nemško prvenstvo Borussia Dortmund Bayern München

Nedelja, 17. 4. 2022, 21.27

2 leti

NEMŠKO PRVENSTVO, 30. KROG

Gladki zmagi za Bayern in Dortmund, Leipzig brez Kampla do pomembne zmage

Kevin Kampl, RB Leipzig | Kevin Kampl zaradi lažje poškodbe, ki jo je staknil na tekmi lige Europa, tokrat ni igral. | Foto Guliverimage

Kevin Kampl zaradi lažje poškodbe, ki jo je staknil na tekmi lige Europa, tokrat ni igral.

Nogometaši Bayerna so v tem tednu senzacionalno izpadli iz lige prvakov, potem ko jih je izločil španski Villarreal. Bavarci bodo zdaj vse moči usmerili v nemško bundesligo, kjer so danes s 3:0 odpravili Arminio Bielefeld, ki je trenutno na mestih, ki vodijo izpad iz elitne druščine. Do pomembne zmage je prišel RB Leipzig Kevina Kampla, ki je v neposrednem boju za tretje mesto z 1:0 odpravil Bayer iz Leverkusna.

Pokal UEFA: Barcelona - Eintracht Frankfurt
Sportal Eintracht izločil veliko Barcelono, tudi Kampl slavi polfinale
Bayern Nagelsmann Lewandowski
Sportal Po izpadu iz lige prvakov prejel grožnje s smrtjo
Bayern Villarreal
Sportal Evropski velikan v šoku: Tega si nismo zaslužili

Nedeljski spored sta v derbiju kroga sklenila Bayer Leverkusen in RB Leipzig, ki se trenutno borita za tretje mesto. V neposrednem boju so Leipzižani z 1:0 ugnali Bayer in skočili na tretje mesto. Za goste sicer ni nastopil Kevin Kampl, ki je po tekmi lige Europa v četrtek tarnal nad lažjo poškodbo, zato je na tekmi v Leverkusnu dobil čas za počitek. Edini zadetek na tekmi je v 69. minuti dosegel Dominik Szoboszlai. Leipzig ima zdaj na tretjem mestu 18 točk zaostanka za vodilnim Bayernom in devet za drugo Borussio Dortmund. Varovanci Domenica Tedesca bodo do konca sezone verjetno bili še hud boj za mesta, ki vodijo v ligo prvakov, saj trenutno tretje, četrto in peto mesto ločijo le tri točke.

Bayern in Borussia Dortmund zanesljiva

Vodilni Bayern ima po zmagi na vrhu lestvice spet devet točk prednosti pred drugo Borussio Dortmund, ki se je v soboto s 6:1 znesla nad Wolfsburgom. Nogometaši Bayerna sicer danes niso blesteli, Arminia je bila na trenutke trd tekmec, a razlika v kakovosti je le prevelika, da bi lahko upala na kaj več. Za Bayern sta zadela Jamal Musiala in Serge Gnabry, gostom je z avtogolom pomagal še Jacob Laursen.

Haaland je v tej sezoni bundeslige pri 18 zadetkih. | Foto: Reuters Haaland je v tej sezoni bundeslige pri 18 zadetkih. Foto: Reuters

Dortmund pa v soboto ni dovolil nikakršnega presenečenja. Wolfsburg je bil enakovreden v prvi četrtini tekme, potem pa klonil v le nekaj minutah, saj so domači med 24. in 28. minuto dosegli tri gole; začel je novinec na tekmah bundeslige Tom Rothe, nadaljevala Axel Witsel in Manuel Akanji, še pred polčasom pa je zadel še Emre Can, nato je prvega od dveh zadetkov na tekmi prispeval še prvi zvezdnik Rumeno-črnih Erling Haaland. Ta je nato dosegel zadnji domači gol v drugem polčasu, gostom je uspelo le kozmetično popraviti vtis s častnim golom.