Filip Valenčič Denis Popović Jasmin Kurtić Tottenham Ante Šimundža NK Mura konferenčna liga

Četrtek, 30. 9. 2021, 23.10

KONFERENČNA LIGA, SKUPINSKI DEL (2. KROG)

Tottenham napolnil mrežo Mure, Kous z izjemnim golom opozoril nase

3

Tottenham : Mura, Žiga Kous | Žiga Kous je dosegel izjemen zadetek. | Foto Reuters

Žiga Kous je dosegel izjemen zadetek.

Slovenski nogometni državni prvak Mura je na tekmi drugega kroga konferenčne lige gostoval pri Tottenhamu in klonil z 1:5. Potem ko je uvodni boj v novoustanovljenem tekmovanju v Mariboru izgubil proti Vitesseju (0:2), je drevi klonil še proti uglednemu tekmecu, pri katerem je Harry Kane dosegel hat-trick, Žiga Kous pa je poskrbel za najlepši gol srečanja, ki kandidira tudi za naj gol kroga. Filip Valenčič se je ob zmagi HJK Helsinkov s 4:2 nad Alaškertom vpisal med strelce, Denis Popović pa je z Anorthosisom klonil na gostovanju pri Gentu. Jasmin Kurtić je s PAOK-om remiziral proti Slovanu.

Tottenham : Mura, Žiga Kous
Sportal Mojstrovina Žige Kousa v igri za zadetek kroga
Tottenham : Mura, Harry Kane
Sportal Kane s hat-trickom pokopal vse upe slovenskih prvakov

Slovenski prvaki so po porazu proti Vitesseju (0:2) na svojem drugem skupinskem obračunu novega tekmovanja gostovali pri sloviti zasedbi Tottenhama, glavnemu favoritu za končno slavje v tem tekmovanju.

Tottenham je domačo tekmo začel odlično, čeprav je zaigral v precej spremenjeni zasedbi. Že v tretji minuti je sodnik srečanja Frid pokazal na najstrožjo kazen, potem ko je prekršek nespretno storil vratar Mure Matko Obradović. Odgovornost je prevzel začasni kapetan Spursov Dele Alli in z bele pike domačo ekipo popeljal v vodstvo. Le štiri minute kasneje je po samostojni akciji vodstvo podvojil Giovani Lo Celso. S tem je postavil tudi izid prvega polčasa.

Matko Obradović je storil prekršek za najstrožjo kazen. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Matko Obradović je storil prekršek za najstrožjo kazen. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Po slabšem začetku je Mura zaigrala boljše, dobro je vstopila tudi v drugi polčas, v 53. minuti pa se je z izjemnim evrogolom, ki kandidira za zadetek kroga, izkazal Žiga Kous! Da je bila Mura v začetku drugega dela nevaren nasprotnik, priča tudi podatek, da je Santo v drugem polčasu v igro poslal superzvezdnike Harryja Kana, Sona Heunga-Mina in Lucasa. Ravno Lucas in Kane sta v 68. minuti zrežirala akcijo za vodstvo domačih s 3:1. Kane je nato zadel še dvakrat, Spursi pa so slavili s 5:1.

Kous se je razveselil izjemnega gola. | Foto: Reuters Kous se je razveselil izjemnega gola. Foto: Reuters

Tottenham je tako zabeležil osmo zaporedno domačo zmago na evropskih tekmah, mu je pa Mura zabila prvi gol po nizu šestih tekem brez prejetega zadetka na teh domačih evropskih preizkušnjah.

Mura bo v tretjem krogu skupine G 21. oktobra v Ljudskem vrtu gostila Rennes.

Filip Valenčič (desno) se je vpisal med strelce. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Filip Valenčič (desno) se je vpisal med strelce. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Valenčič v polno

Na delu bodo tudi trije slovenski legionarji. Denis Popović je z Anorthosisom z 0:2 klonil na gostovanju pri Gentu in tako po dveh krogih ostaja brez točk. Popović je na igrišču preživel eno uro. Z zadetkom se je izkazal Filip Valenčič, ki v skupini A s HJK Helsinki s 4:2 slavil proti Alaškertu. Valenčič je dosegel tretji gol za svojo ekipo in pripomogel k njeni prvi zmagi v tej tekmovanju.

PAOK, pri katerem je Jasmin Kurtić v igro vstopil v 68. minuti, je remiziral proti bratislavskemu Slovanu (1:1).