Chelsea Manchester City Manchester United Premier League angleško prvenstvo

Ponedeljek, 15. 1. 2018, 23.03

Angleško prvenstvo, 23. krog

Manchester United znižal zaostanek za vodilnim Cityjem, ki je prvič izgubil

Manchester United | Foto Reuters

Na zadnji tekmi 23. kroga angleške premier lige je Manchester United s 3:0 ugnal Stoke City, ki ga po novem vodi Škot Paul Lambert, in znižal zaostanek za vodilnim Mancehester Cityjem. Tega je na nedeljskem derbiju s 4:3 na Anfieldu premagal Liverpool in Josepu Guardioli prizadejal prvi prvenstveni poraz v tej sezoni. Arsenal si je privoščil nov spodrsljaj in izgubil z 1:2 v gosteh pri Bournemouthu.

Jose Mourinho drugouvrščenega Uniteda se je z zmago Guardioli približal na 12 točk zaostanka.

Liverpool Cityju zadal prvi poraz

"Ne, to ni mogoče," je Josep Guardiola vseskozi govoril, ko je beseda nanesla na to, da bi lahko njegov Manchester City ponovil podvig londonskega Arsenala iz sezone 2003/04, ko so Londončani prvaki postali, ne da bi izgubili. To je ob Londončanih v Angliji uspelo le še Preston North Endu leta 1880.

Čeprav je bil City videti zastrašujoče in so se mnogi čudili njegovim besedam, je zdaj jasno, da je imel Španec prav. Po 22 tekmah, na katerih je zbral 20 zmag in dva remija, zabil pa kar 64 golov, je sijajni niz Guardiole in njegovih zvezdnikov, ki imajo sicer še vedno kar 15 točk prednosti pred drugouvrščenim Manchester Unitedom (ta bo tekmo 23. kroga odigral v ponedeljek), končal Liverpool.

Od 1:4 v zadnjih minutah skoraj do 4:4

Veselje trenerja Jürgena Kloppa in najboljšega strelca Liverpoola Mohameda Salaha. | Foto: Reuters Veselje trenerja Jürgena Kloppa in najboljšega strelca Liverpoola Mohameda Salaha. Foto: Reuters Na gostovanju, ki so ga mnogi označili kot morda celo največji preizkus Cityja v prvenstvu v tej sezoni, je klonil s 3:4. Liverpoolčane je že po devetih minutah igre v vodstvo popeljal Alex Oxlade-Chamberlain.

Ob koncu prvega polčasa je na 1:1 poravnal Leroy Sane, potem pa je med 59. in 68. minuto Liverpool eksplodiral, zabil kar tri gole (zadeli so Roberto Firmino, Saido Mane in Mohamed Salah) in poskrbel, da je Cityjev niz končan.

Ob koncu tekme se je City sicer skoraj vrnil, zadela sta Bernardo Silva in Sergio Agüero, a se meščanom, ki so bili v 95. minuti povsem blizu četrtega gola, ni uspelo rešiti pred prvim prvenstvenim porazom sezone.

Nov udarec za Arsena Wengerja in Arsenal

Dve uri pred tem je Arsenal, pri katerem je zdaj že skorajda jasno, da ga bo Alexis Sanchez zapustil že pozimi in odšel v Manchester United (sprva se je sicer zdelo, da bo Čilenec nogometno pot nadaljeval pri Cityju), poskrbel za novo razočaranje.

Arsene Wenger je doživel novo hladno prho na klopi Arsenala. | Foto: Reuters Arsene Wenger je doživel novo hladno prho na klopi Arsenala. Foto: Reuters Čeprav je v gosteh pri Bournemouthu vodil, je v drugem polčasu prejel dva gola in doživel nov poraz. Londončani, pri katerih je trener Arsene Wenger vse bolj na udaru kritikov navijačev, na prvenstveno zmago zdaj čaka že tri tekme zapored.

Nov rekord vročega Harryja Kana

V soboto je Chelsea doma le remiziral proti Leicester Cityju pred domačimi navijači, medtem ko je Tottenham razbil Everton s 4:0. Spet se je z dvema goloma izkazal najboljši strelec prvenstva Harry Kane, ki je zdaj že pri 98 golih v angleški premier ligi, kar je rekord tega londonskega kluba.