angleško prvenstvo Manchester United Manchester City Chelsea Liverpool

Četrtek, 4. 1. 2018, 22.52

Angleško prvenstvo, 22. krog

Remi Tottenhama in West Ham Uniteda na Olimpijskem štadionu

Jan Vertonghen, Javier Hernandez | Foto Reuters

V zadnji tekmi 22. kroga angleške premier lige sta West Ham United in mestni tekmec Tottenham na Olimpijskem štadionu v Londonu remizirala z 1:1. V sredo sta v poslastici kroga, v kateri ni manjkalo razburljivih dogodkov, z 2:2 remizirala še dva londonska tekmeca, Arsenal in Chelsea.

Sredin londonski derbi na Emiratesu je postregel z vrhunsko nogometno predstavo, ki se je razvnela v drugem polčasu. Arsenal je v 63. minuti v vodstvo popeljal Jack Wilshere, a so gostje po strogo dosojeni enajstmetrovki prišli do izenačenja na 1:1. Strele z bele točke je zadel Eden Hazard, nad katerim je bil storjen tudi prekršek.

Ko je v 84. minuti zadel še Marco Alonso je že dišalo po zmagi modrih, a se domači niso predali in se rešili v sodnikovem dodatku, ko je za 2:2 zadel Hector Bellerin. Chelsea je po osvoji točki drugo mesto predal Manchester Unitedu, ki je v torek premagal Everton.

Daleč pred vsemi pa ostaja Man City. Pred rdečimi vragi ima neverjetnih 15 točk prednosti.