Miami trepetal, a na krilih odličnega Dragića stopil na prag raja #video

1

Goran Dragić | Goran Dragić je bil znova izjemen. | Foto Getty Images

Goran Dragić je bil znova izjemen.

Miami je na krilih znova odličnega Gorana Dragića vknjižil še tretjo zmago v prvem krogu končnice proti Indiani (124:115) in bo v torek že lovil napredovanje v drugi krog končnice. Zlati slovenski kapetan je znova navdušil z bleščečo predstavo, tokrat se je ustavil pri 24 točkah (pet trojk) in bil med pomembnejšimi kamenčki v mozaiku Miamija, ki se je moral za uspeh kar pošteno namučiti.

Liga NBA, končnica, 1. krog:

Sobota, 22. avgust:

Miami Heat : Indiana Pacers 124:115 (34:27, 40:29, 20:34, 30:25) /3:0/*
Butler 27 (8 skokov), Dragić 24, Adebayo 22, Herro 20; Brogdon 34 (14 podaj), Warren 23, Oladipo 20.

Dosežki Gorana Dragića: 24 točk (3/7 za 2, 5/10 za 3, 3/5 prosti meti), 6 podaj, 2 skoka, 3 ukradene žoge in 3 izgubljene žoge v 35 minutah in 33 sekundah.

Oglejte si vrhunce tekme med Miamijem Gorana Dragića in Indiano:

Po veliko bolj dramatični zmagi kot na prvih dveh srečanjih je Miami s tretjim zaporednim uspehom nad Indiano naredil gromozanski korak proti drugemu krogu končnice lige NBA in si priigral prvo zaključno žogo ter možnost, da že v noči na torek zaključi serijo. V korist Miamija priča tudi dejstvo, da se v ligi NBA še nikoli ni zgodilo, da bi ekipa, ki je v končnici zaostajala z 0:3, na koncu serijo preobrnila v svojo korist. Ogromen vložek k novi zmagi je znova prispeval zlati slovenski kapetan Goran Dragić, ki je bil s 24 točkami drugi strelec floridskega moštva.

Miami je na prvih dveh tekmah proti Indiani na igrišču zagospodaril v zaključku tekme, slika pa je bila na tretjem srečanju ravno obratna. Četa Erika Spoelstre je odločno odprla tretjo tekmo, po dobrih petih minutah tekme je vročica tudi na krilih Dragića, ki je tekmo znova začel v prvi postavi, povedla s 16:8. Indiana je sicer v nadaljevanju prve četrtine ujela priključek, a je Miami ves čas držal minimalno prednost. Dragić je v prvi četrtini naravnost blestel, na igrišču je preživel dobrih devet minut, bil je stoodstoten pri metu za tri točke (3/3), že v prvem delu pa je dosegel enajst točk.

Prve tri trojke Dragića:

Izvrstna predstava Miamija in slovenskega košarkarja se je nadaljevala tudi v drugi četrtini, v kateri je Miami pobegnil Indiani, tik pred koncem prvega polčasa pa je prednost prvič na tekmi znašala 20 točk. Končni izid prvega polčasa je v zadnji sekundi s polaganjem in svojo 18. točko postavil v prvem polčasu nezaustavljivi Dragić.

Polaganje ob koncu prvega polčasa:

A če je po prvem polčasu delovalo, da bo Miami tekmo brez težav tudi v tretje pripeljal v svojo korist, pa je Indiana v tretjem delu počasi, a vztrajno topila prednost Heatov. Miami je v tretji četrtini zmogel le 20 točk, kar so Pacersi znali izkoristiti in se pred zadnjimi dvanajstimi minutami približali le na štiri točke zaostanka. Kljub temu je Miami minimalno prednost ohranil do konca, na roko pa je varovancem Erika Spoelstre šlo tudi dejstvo, da sta imela težave z osebnimi napakami vodilna igralna Pacersov Victor Oladipo (20 točk) in Malcolm Brogdon (34 točk, 14 podaj). V izjemno dramatični končnici je zmago Miamija z dvema zadetima prostima metoma dobre pol minute pred koncem potrdil Jimmy Butler, ki je bil s 27 točkami prvi igralec svoje ekipe.

Jimmy Butler je dosegel 27 točk. | Foto: Getty Images Jimmy Butler je dosegel 27 točk. Foto: Getty Images

Po nenadejanem porazu na prvi tekmi je Milwaukee danes vknjižil še drugo zmago proti Orlandu (121:107), Oklahoma City je dobila tretjo tekmo proti Houstonu po podaljšku s 119:107. Houston vodi z 2:1 v zmagah.

Los Angeles Lakers so s 116:108 premagali Portland za vodstvo z 2:1 v zmagah.

Oglejte si vrhunce tekme med Lakers in Blazers:

Orlando Magic : Milwaukee Bucks 107:121 /1:2/*
Augustin 24, Vučević in Ross po 20, Antetokounmpo 35 (11 skokov), Middleton 17, Lopez 16.

Oklahoma City Thunder : Houston Rockets 119:107 /1:2/*
Schröder 29, Paul 26, Gilgeous-Alexander 23 (7 skokov); Harden 38 (8 podaj), Green 22 (7 podaj), Gordon 18, House Jr. 15 (10 skokov).

Portland Trail Blazers : Los Angeles Lakers 108:116 /1:2/*
Lillard 34, McCollum 28, Anthony 20; James 38 (12 skokov, 8 podaj), Davis 29 (11 skokov, 8 podaj), Caldwell-Pope 13.

* - skupni rezultat v seriji; igra se na štiri zmage.

Sportal Zvezdnik NBA po zmagi o super Dragiću: Mislim, da sem na pol Slovenec #video