Nedelja, 10. 9. 2023, 18.02

Najboljša peterka SP 2023 v košarki

Dončić po koncu SP doživel izjemno čast

slovenska košarkarska reprezentanca Slovenija : Zelenortski otoki SP 2023 Luka Dončić | Foto FIBA

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je doživel novo izjemno čast. Izbran je bil v najboljšo peterko letošnjega svetovnega prvenstva, v elitni druščini pa so mu delali družbo znanci iz lige NBA. Štiriindvajsetletni Ljubljančan je bil tudi najboljši strelec tekmovanja. In to na njegovem krstnem nastopu na svetovnem prvenstvu!

Nemčija Košarka SP 2023 Prvaki
Sportal Spomin na usodno srečanje, Srbi z mislimi že drugje

Svetovno prvenstvo v košarki se je končalo z zmago Nemčije nad Srbijo (83:77). Na tekmovanju, ki je potekalo v treh azijskih državah (Japonska, Indonezija in Filipini), se je predstavilo ogromno izjemnih košarkarjev, zato se je bilo še toliko težje prebiti v idealno peterko. To je uspelo petim najboljšim. Prav vsi prihajajo iz različnih držav.

Zanimivo je, da so imeli po enega predstavnika med najboljših pet vsi polfinalisti svetovnega prvenstva, edina država, ki ji je spodletelo v četrtfinalu, a je vseeno občudovala svojega košarkarja na seznamu najboljše peterke tekmovanja, pa je postala Slovenija. Izbranci Aleksandra Sekulića so osvojili sedmo mesto, Luka Dončić, ki se je na Japonskem, zlasti pa na Filipinih, še kako prepričal v to, da uživa status planetarnega košarkarskega zvezdnika, pa je bil najboljši strelec tekmovanja.

slovenska košarkarska reprezentanca
Sportal Dončić po sklepnem dejanju navdušil s plemenito gesto #video

Uvrstitev v najboljšo peterko predstavlja tolažilno nagrado za vse neuspehe z reprezentanco, ki je v četrtfinalu priznala premoč Kanadi in tako izpadla iz boja za odličja. Dončić se je na svojem prvem svetovnem prvenstvu prvič spopadel še z odgovorno nalogo kapetana izbrane vrste.

Priznanje za najboljšega igralca SP 2023 je romalo v roke Nemca Dennisa Schröderja. | Foto: Reuters Priznanje za najboljšega igralca SP 2023 je romalo v roke Nemca Dennisa Schröderja. Foto: Reuters

Poleg 24-letnega Ljubljančana, ki je v zadnjih letih vajen uvrstitev v najboljše peterke tudi v ligi NBA, so se v elitni peterici tekmovanja znašli še novopečeni svetovni prvak in MVP tekmovanja Dennis Schröder (Nemčija), Bogdan Bogdanović (Srbija), Kanadčan Shai Gilgeous-Alexander (Kanada) in Anthony Edwards (ZDA).