Sobota, 8. 1. 2022, 6.15

Liga NBA, 7. januar

Dončić z nasmehom pospremil predstavo Dallasa

7

Luka Dončić, Maxi Kleber, Dallas Mavericks | Luka Dončić je tekmo pospremil s klopi Dallasa. | Foto Guliverimage

Luka Dončić je tekmo pospremil s klopi Dallasa.

Košarkarji Dallas Mavericks so ujeli zmagoviti ritem, saj so v noči na soboto zmagali še petič zapored, kljub temu, da so nastopili brez Luke Dončića, ki si je na tekmi z Golden Statom zvil gleženj, manjkal je tudi Kristaps Porzingis, v hotelu pa je pred tekmo moral ostati Jason Kidd, ki je bil pozitiven na testiranju na koronavirus. Mavericks so z dobro ekipno predstavo s 130:106 odpravili Houston. Uspešni so bili tudi košarkarji Denverja, ki so brez Vlatka Čančarja s 121:111 ugnali Sacramento.

Vlatko Čančar
Sportal Čančar operiran, čaka ga večmesečno okrevanje

Tudi največji navijači Dallas Mavericks so pred tekmo s Houstonom verjetno vsaj malce dvomili o uspehu svojih ljubljencev. Dallas je namreč v Houstonu nastopil v precej oslabljeni in spremenjeni zasedbi. Že pred tekmo so vedeli, da bodo zaradi covidnega protokola manjkali Willie Couley-Stein, Boban Marjanović in Kristpas Porzingis. Z ekipo ni bilo niti Isaiaha Thomasa. Zaradi zvina gležnja na prejšnji tekmi proti Golden Statu je dodatni počitek dobil tudi Luka Dončić, ki se je sicer ogreval, a nato preventivno ni dobil mesta v ekipi za tekmo. Za nameček pa je ob robu parketa manjkal tudi glavni trener Jason Kidd, ki je bil pozitiven na testiranju na koronavirus. "Počutim se dobro. Zdi se kot prehlad. A test je bil pozitiven," je pred tekmo dejal strateg Mavsov. Ekipo je tako vodil Kiddov pomočnik Sean Sweeney, ki je svojo ekipo popeljal do nove zmage.

Vrhunci tekme:

Dallas je slavil predvsem na krilih sijajnega vstopa v igro. Mavericks so prvo četrtino v Houstonu dobili s kar 43:23, po zaostanku pa se gostitelji niso več vrnili v igro. Dallas je bil zares izjemno strelsko razpoložen, v prvem polčasu so košarkarji dosegli kar 80 točk (polčas 80:60), na srečanju pa so vodili z največ 31 točkami naskoka. Skupno so na obračunu zadeli 17 trojk iz 38 poskusov, zbrali pa so tudi 15 skokov več od nasprotnika (55:40). Dončić se je tako ob robu parketa lahko zabaval ob predstavi svojih soigralcev, ki so na koncu slavili s 130:106 in so tako zmagali še petič zapored. Skupno so zdaj pri 21 zmagah, s čimer so se utrdili na petem mestu zahodne konference. Houston je bil na drugi strani v domači dvorani poražen že šestič zapored, z le enajstimi zmagami pa je trenutno zadnje moštvo zahoda.

Pri Dallasu je šest košarkarjev preseglo dvomestno število točk. Najučinkovitejši je bil z 19 točkami (5/10 za 3) in sedmimi asistenci Tim Hardaway Jr., Josh Green jih je dosegel 17. Pri Houstonu je 20 točk dosegel Christian Wood.

Dallas bo naslednjo tekmo odigrali v noči na ponedeljek, ko bodo Mavericks doma gostili Chicago.

Luka Dončić all star
Sportal Dončić za zdaj drugi med branilci Zahoda za All-Star

Zmagi za Denver in Toronto

Niz dveh zaporednih porazov pa so prekinili košarkarji Denverja, ki so na domačem igrišču s 121:111 ugnali Sacramento Kings. Nuggets niso mogli računati na pomoč Vlatka Čančarja, ki je po poškodbi stopala že prestal operacijo. Odlično partijo je znova prikazal Nikola Jokić, ki je 31 točkam dodal še deset skokov in sedem asistenc, Jeff Green je dosegel 18 točk. Pri Sacramentu je De'Aaron Fox dosegel 30 točk.

Tako kot Dallas pa so petič v nizu zmagali tudi košarkarji Toronto Raptors. Ti so gostili tretjo ekipo zahodnega dela Utah Jazz in proti oslabljenim gostom, ki so bili brez osmih igralcev, zmagali s 122:108. Za uspeh Toronta, ki je nadoknadil 17 točk zaostanka, je svoj prvi trojni dvojček zabeležil Fred VanVleet s 37 točkami ter po 10 skoki in podajami. Ekipa iz Salt Lake Cityja je klonila tretjič v nizu.