Sreda, 27. 12. 2023, 7.03

4 mesece

Liga NBA, 26. december

Padel je neslaven rekord lige NBA

Detroit Pistons | Detroit Pistons so izgubili na 27. tekmi zapored, kar je rekorden niz v eni sezoni lige NBA. | Foto Reuters

Košarkarji Detroit Pistons so v torek zvečer postavili neslaven rekord v eni sezoni lige NBA s 27. zaporednim porazom. Po 30 tekmah so pri vsega dveh zmagah. Tokrat so morali priznati premoč Brooklyn Nets (112:118).

Detroit Pistons
Sportal Na pragu sramote, kot je v ligi NBA še ni bilo

"Prodajte ekipo" je odmevalo v zadnjih minutah dvoboja v Detroitu, ki se je za domače začel dobro. Pistons so v prvi četrtini vodili za 14 točk, nato pa se je ustavilo.

Cade Cunningham je ob vnovičnem porazu Detroita dosegel 41 točk, vendar to ni bilo dovolj, da se Pistonsi ne bi izognili novemu porazu, s katerim so podrli neslaven rekord. Izgubili so namreč na 27. zaporedni tekmi. Do letošnje sezone so Cleveland Cavaliers (2010/11) in Philadelphia 76ers (2013/14) izgubili na 26 tekmah v ceni sezoni. Neslavni rekord 28. zaporednih porazov imajo sicer 76ers, vendar je ta razdeljen v dve zaporedni sezoni – začel se je namreč v sezoni 2014/15 in nadaljeval v naslednjo sezono.

"Velik del tega bremena je na mojih plečih, tako na igrišču kot v garderobi," je dejal Cunningham. "Vsak dan se trudim voditi ekipo, a pri tem nisem uspešen."

Detroit je sezono začel spodbudno in imel po treh tekmah na svojem računu dve zmagi, nato pa je sledila črna serija, ki še kar traja.

"Morali bi biti realni glede naše situacije," je dejal trener Pistons Monty Williams: "Nihče noče biti del takšnih serij. Bistveno je, da je to moje delo in trenerje ocenjujejo po njihovih dosežkih."

Slovenski košarkarski virtuoz Luka Dončić, ki je večer prej dosegel za novo zmago Dallasa kar 50 točk, bo vnovič aktiven v noči na četrtek, ko bo doma gostil Cleveland Cavaliers.