Portland Trail Blazers​ Philadelphia 76ers Liga NBA NBA Dallas Mavericks Brooklyn Nets Goran Dragić Goran Dragić Luka Dončić Luka Dončić

Sobota, 19. 3. 2022, 3.16

LIGA NBA, 18. MAREC

Nemirna roka Dončića, Dragiću uspel velik preobrat #video

Luka Dončić | Luko Dončića je na gostovanju pri Philadelphii pustil na cedilu met. Ob dobri obrambi 76ers je iz igre zadel le 5 od 20 metov, a bil vseeno od novega trojnega dvojčka oddaljen le štiri skoke. | Foto Reuters

Slovenska košarkarska asa Luka Dončić in Goran Dragić sta v pestrem večeru v ligi NBA, na delu je kar 26 klubov, ustvarila polovičen izkupiček. Dončić je z Dallasom ostal praznih rok pri Philadelphii (101:111) in ob manj natančnem metu iz igre (5/20) prispeval 17 točk, 10 asistenc in 6 skokov. Dragić je z Brooklynom po velikem preobratu, v tretji četrtini je zaostajal za -18, doma ugnal Portland. Izkušeni Ljubljančan je prispeval 9 točk in 10 asistenc.

Philadelphia 76ers : Dallas Mavericks 111:101 (26:27, 58:53, 84:76)
Brooklyn Nets : Portland Trail Blazers 128:123 (34:33, 62:75, 101:101)

Učinek Luke Dončića: 17 točk (met za tri 2/19, met za dve 3/10, prosti meti 5/9), 7 sk., 10 as., 1 blok., 6 izg. žog v 35 minutah
Učinek Gorana Dragića: 9 točk (met za tri 1/1, met za dve 2/4, prosta meta 2/2), 10 as., 2 sk., 3 ukr. žoge, 5 izg. žog v 36 minutah
Goran Dragić
Sportal Zvezdnik lige NBA in Dragić hvalila Dončića

Košarkarji Dallasa so zmagoviti niz na gostovanjih, ki je v slačilnico vnesel veliko dobre volje in pozitivne energije, skušali nadaljevati tudi pri Philadelphii 76ers, eni najboljših ekip vzhodne konference, a so naleteli na pretrd oreh. Prvi zvezdnik gostiteljev Joel Embiid je dokazal, zakaj se omenja tako pogosto kot eden najresnejših kandidatov za MVP igralca sezone.

Domači navijači so mu večkrat skandirali ''MVP, MVP,'' Kamerunec, ki je bil v napadu večkrat nerešljiva uganka za Dwighta Powella, pa jim je vrnil z novo vrhunsko predstavo, v kateri je bil z 32 točkami prvi strelec srečanja. V tej sezoni je mejo 30 točk prebil na 33 od 57 tekem.

Vrhunci dvoboja v Philadelphii:

Iz minute v minuto je na tekmi šlo bolje tudi Jamesu Hardnu. Če je bradati zvezdnik prvi točki na tekmi z Dallasom dosegel šele v zadnjih sekundah uvodne četrtine, pa še to s črte prostih metov, pred tem pa zgrešil štiri mete iz igre, je pozneje le uravnal strelske naprave. Ni manjkalo veliko, pa bi dočakal novega trojnega dvojčka (24 točk, 12 asistenc in 7 skokov).

Dončić iz igre zadel le četrtino metov

Joel Embiid je na sobotnem dvoboju zasenčil Luko Dončića. | Foto: Reuters Joel Embiid je na sobotnem dvoboju zasenčil Luko Dončića. Foto: Reuters Čeprav je v dvoboj bolje vstopilo moštvo iz Teksasa, ki je povedlo z 7:0, prav vseh sedem točk je dosegel Jalen Brunson, je v nadaljevanju steklo tudi gostiteljem. Brunson je zelo navezan na to dvorano, saj je v njej pred leti v dresu Villanove igral tekme v študentski košarkarski ligi.

Luka Dončić je opozoril nase z devetimi točkami v uvodni četrtini, ki se je končala s tesno prednostjo gostov (27:26). Kdo bi si takrat mislil, da bo 23-letni Ljubljančan, ki je v četrtek pomagal Dallasu do zmage nad Brooklynom s 37 točkami, v nadaljevanju močno pokvaril odstotek meta, do konca srečanja pa dodal "le" še zanj skromnih 8 točk?

Ob dobri obrambi gostiteljev je naletel na veliko težav, iz igre pa zadel le 5 od 20 metov. Če je prvi polčas končal s 13 točkami, je v nadaljevanju sledil festival zgrešenih metov in zapravljenih priložnosti. Ob pomanjkanju točk v napadu se je raje posvetil asistencam. Največ jih je zbral v tretji četrtini, na koncu pa po zaslugi 10 podaj (in 17 točk) dočakal dvojnega dvojčka. Prispeval je še 6 skokov, a tudi 6 izgubljenih žog, posledic neumornega pokrivanja tekmeca, s katerim so ga gostitelji večkrat uspešno ''pregnali'' proč od koša ter upočasnili napade Dallasa.

Dallas že v noči na nedeljo v Charlottu

V napadu gostov je strelsko najbolj izstopal Brunson. Zadel je prvih sedem metov iz igre, na koncu pa je tudi njemu zmanjkalo moči, da bi tako vrhunski ritem zadržal do zadnjih minutt. S 24 točkami je bil prvi strelec Dallas Mavericks, ki so doživeli prvi poraz na zadnji turneji. Nadaljevali jo bodo že v noči na nedeljo v Charlottu, zato je trener Jason Kidd dobri dve minuti pred koncem, ko so 76ers še vodili za +13, s parketa odpoklical najboljšo peterko.

Pozdrav nekdanjih soigralcev, Tobija (Tobiasa Harrisa) in Bobija (Bobana Marjanovića):

Takrat se je na klop preselil tudi Dončić. Po strelsko manj natančnem večeru, ko se mu je večkrat tresla roka, nekajkrat pa je žoga po njegovem metu zgrešila cel obroč, ni skrival razočaranja. Dallas je v zadnji četrtini sicer zaostajal že za -20 ...

Vrhunci srečanja v Brooklynu:

Vročemu Durantu se je pridružil še Curry

Goran Dragić je z Brooklynom prišel do zmage nad Portlandom težje od pričakovanega. | Foto: Reuters Goran Dragić je z Brooklynom prišel do zmage nad Portlandom težje od pričakovanega. Foto: Reuters Če je brez zmage ostal Dončić, pa se je v noči na soboto veselil njegov prijatelj Goran Dragić. V četrtek je v dvorani Barclays Center po pravcati drami izgubil proti nekdanjemu cimru iz nepozabnega leta 2017, ko je bil zlati kapetan slovenske reprezentance, tokrat pa je pomagal Brooklynu do zmage nad Portlandom. Gostitelji, ki tudi tokrat niso mogli na domačem parketu računati na Kyrieja Irvinga, še vedno pa ni pripravljen za nastop Ben Simmons, so do nje prišli težje od pričakovanega.

V prvem polčasu jim ni šlo prav dosti od rok, zaostajali so za -15, Dončić pa se sploh ni vpisal med strelce. Ko je Portland v tretji četrtini povedel že za +18 (82:64), je vrag vzel šalo. Kevin Durant (38 točk ob zelo natančnem metu iz igre 11/15) in druščina, tokrat je izstopal zlasti Seth Curry (27 točk, zadel je sedem trojk in skoraj izenačil svoj rekord v ligi NBA, ki znaša osem), so dvignili v višjo prestavo, pri tem pa je pomemben delež pridodal tudi izkušeni Slovenec. Na srečanju je zbral 9 točk in kar 10 asistenc. Pri organizaciji igre so se mu večkrat prikradle tudi napake, izgubil je pet žog, a je na koncu le uresničil cilj in vpisal novo zmago.

Brooklyn je dobil pet od zadnjih šest srečanj, praznih rok je ostal le proti Dončićevemu Dallasu. Zdaj ga čaka krajši počitek, saj bo vnovič na delu v ligi NBA šele v noči na torek, ko se bo pomeril z Utahom.

Liga NBA, 18. marec:

Philadelphia 76ers : Dallas Mavericks 111:101
Embiid 32 (met iz igre 11/20), 8 sk., 5 ukr. žog, Harden 24 (met iz igre 6/14), 12 as., 7 sk., Harris 14, Niang (trojke 4/7) 12; Brunson 24 (met iz igre 10/14), Dončić 17 (met za tri 2/10, met za dve 3/10, prosti meti 5/9), 7 sk., 10 as., 1 blok., 6 izg. žog v 35 minutah, Powell 14, Dinwiddie 12, 8 sk., Finney-Smith 11, 7 sk.

Brooklyn Nets : Portland Trail Blazers 128:123
Durant 38 (met iz igre 11/15), 6 sk., 6 as., 8 izg. žog, Curry 27 (trojke 7/11), Brown (7 sk.) in Drummond (9 sk.) 17, Dragić 9 (met za tri 1/1, met za dve 2/4, prosta meta 2/2), 10 as., 2 sk., 3 ukr. žoge, 5 izg. žog v 36 minutah; Hart 25, 7 as., Williams 24, 6 sk., Eubanks 18, 6 sk., McLemore 17 (trojke 5/12), Winslow 15

Atlanta Hawks : Memphis Grizzlies 120:105
Bogdanović 30 (trojke 5/6), Capela (7 sk.) in Wright (6 as.) 18, Hunter 14; Morant 29 (met iz igre 11/23), Jackson Jr. (6 sk.) in Bane (5 sk.) 15

Cleveland Cavaliers : Denver Nuggets 119:116 po podaljšku
Markkanen 31 (trojke 6/12), 10 sk., 4 ukr. žoge, Mobley 27, 11 sk., Garland 25, 14 as., Love 12, 9 sk.; Jokić 32 (met iz igre 15/24), 10 sk., 8 as., Gordon 20, 8 sk., Hyland 17, 7 as.

New York Knicks : Washington Wizards 100:97
Randle (17 sk.) in Barrett (6 sk.) 18, Robinson (12 sk.), Fournier (trojke 5/11) in Quickley (5 as.) 15; Kuzma (9 as.) in Porzingis (11 sk.) 18, Kispert 14

Toronto Raptors : Los Angeles Lakers 123:128 po podaljšku
Barnes 31 (met iz igre 14/21), 17 sk., 6 as., Trent Jr. 23, VanVleet 20, 7 as., Achiuwa 18, Siakam 17, 7 as., 6 sk.; James 36 (met iz igre 15/26), 9 sk., 7 as., Westbrook 22, 10 sk., 10 as., Gabriel 17,  Bradley 14

Houston Rockets : Indiana Pacers 118:121
Wood 32 (met iz igre 11/14), 13 sk., 7 as., Green 20, 6 as., Porter Jr. 19, Sengun 15; Brogdon 25, Bitadze 23, 9 sk., Smith 17, 10 sk., Hield 15, Brissett 14, 8 sk.

Miami Heat : Oklahoma City Thunder 120:108
Herro 26, 7 sk., Adebayo (9 sk.) in Robinson (trojke 5/8) 19, Lowry 16; Gilgeous-Alexander 26, 7 sk., Mann 25, 8 sk., Wiggins 17, Bazley 15, Pokuševski 10, 15 sk., 5 as.

San Antonio Spurs : New Orleans Pelicans 91:124
Vassell 18, Murray 17, 9 sk.; McCollum 20, Marshall 18, 7 sk., Hayes (8 sk.) in Valančiunas (12 sk.) 16, Jones 13, 7 sk.

Utah Jazz : Los Angeles Clippers 121:92
Butler 21, 7 as., Clarkson 20, 8 sk., Gobert 19, 16 sk., Paschall 17; Covington 18, 6 sk., Mann 14, 6 as.