Sobota, 17. 11. 2018, 6.55

Liga NBA, 16. november

Miami doživel še deveti poraz, skromen izkupiček Dragića #video

Miami Heat Goran Dragić | Foto Twitter

V košarkarski ligi NBA so se Goran Dragić in njegovi soigralci iz moštva Miami Heat mudili na gostovanju v Indiani, kjer so doživeli nov, deveti poraz v sezoni. V noči na soboto je bilo na sporedu osem tekem.

Košarkarjem Miami Heat v letošnji sezoni ne gre najbolje. Tokrat so morali priznati premoč Inidana Pacers, potem ko je domača ekipa slavila z izidom 99:91. Vročica je prvo četrtino odigrala zelo dobro, saj so po njej vodili za devet točk. V drugi četrtini pa so na plin stopili domači košarkarji, ki so četrtino dobili za 16 točk in imeli celo delni izid 16:0. Tretja in zadnja četrtina ste bili bolj izenačeni, a to ni bilo dovolj, da bi Dragić in soigralci prišli do nove zmage.

Goran Dragić: 8 točk, 3 asistence, 1 skok, 1 ukradena žoga, 3 izgubljene žoge, igral 34 minut

Goran Dragić | Foto: Guliverimage/Getty Images Foto: Guliverimage/Getty Images Dragić ni bil najbolje razpoložen

Goran Dragič ta večer ni bil najbolje razpoložen. Ljubljančan je v svojo statistiko vpisal osem točk, en skok in tri asistence, ob tem pa na na igrišču preživel 34 minut. Pri ekipi Miamija je bil z 28 točkami najbolje razpoložen Josh Richardson, Hassan Whiteside pa je prispeval 12 točk in 17 skokov.

Pri domačih košarkarjih je bil najbolj uspešen Bojan Bogdanović. Dosegel je 16 točk in šest skokov, Domantas Sabonis je dodal 15 točk in 12 skokov. Blestel pa je tudi Tyreke Evans, igralec s sklopi. Ta je zadel pet metov za tri točke, skupno je dosegel 23 točk, kar je zanj največ v letošnji sezoni.

Toronto doživel poraz v Bostonu

Ob spopadu Miamija in Indiane so igrali še sedem tekem, na delu je bila tudi trenutno najboljša ekipa lige. Toronto Raptors je gostoval v Bostonu in na koncu izgubil 123:116. Toronto je z 12 zmagami in štirimi porazi še vedno na vrhu vzhodne konference.

Liga NBA, 16. november:

Lestvici:

James Harden
Sportal Houston odpustil Anthonyja in odpravil oslabljene prvake, Denver se je znesel nad Atlanto