Denver Nuggets Vlatko Čančar Vlatko Čančar Philadelphia 76ers Brooklyn Nets Goran Dragić Goran Dragić

Petek, 11. 3. 2022, 6.53

Liga NBA, 10. marec

Brooklyn Gorana Dragića je odpihnil Philadelphio

Goran Dragić | Foto Guliverimage

V ligi NBA so v noči na petek igrali le dve tekmi. Na delu sta bila dva "slovenska" kluba. Ekipa Brooklyn Nets Gorana Dragića je na gostovanju pri Philadelphia 76ers zmagala z izidom 100:129. Denver Nuggets so doma izgubili proti Golden State Warriors, pri katerih Vlatko Čančar ni igral.

Pri Brooklynu je bil najbolj razpoložen Kevin Durant, ki je na tekmi dosegel 25 točk, ob tem pa dodal 14 skokov. Ob njem sta bila razpoložena še Seth Curry, ki se je ustavil pri 24 točkah, in Kyrie Irving, ki jih je prispeval 22.

Slovenski košarkar Goran Dragić je na parketu preživel 22 minut. V tem času je v svojo statistiko vpisal tri točke, sedem asistenc in dva skoka. Nets so se s to zmago prebili na osmo mesto v vzhodni konferenci.

Pri domači ekipi je bil najboljši Joel Embiid, ki se je ustavil pri 27 točkah in 12 skokih. Tobias Harris jih je dosegel 11 točk.

Stephen Curry je na tekmi proti Denverju dosegel 34 točk. | Foto: Reuters Stephen Curry je na tekmi proti Denverju dosegel 34 točk. Foto: Reuters

Brooklyn je po slavju v Philadelphii, ki je tretja ekipa vzhodnega dela lige, sedaj na osmem mestu na tem delu. V zahodni konferenci je šesta ekipa Denver Nuggets, ki je v drugi tekmi večera NBA doma izgubila z Golden State Warriors s 102:113 in ima sedaj poraz več od petih na lestvici, Dallas Mavericks slovenskega zvezdnika Luke Dončića.

Harden je kljub slabemu večeru s trojko v prvi četrtini prišel na tretje mesto večne lestvice po številu metov za tri točke, sedaj jih ima 2561. Na čelu je Stephen Curry. Starejši brat Setha Curryja je postal 49. igralec lige, ki je prišel do meje 20.000 točk v karieri, ko je bil s 34 točkami najboljši strelec tekme v Denverju. Srb Nikola Jokić je na drugi strani vodil Nuggets s 23 točkami, 12 skoki in devetimi podajami ter je za las zgrešil svoj devetnajsti trojni dvojček v sezoni.

Curry je kar 18 točk zadel v tretji četrtini, ko je vodil nalet Warriors, ki so tako zadnji del začeli s prednostjo 88:84. Ko je bil izid izenačen na 102:102, pa je znova zadel Curry za vodstvo na začetku predzadnje minute, preden je Jordan Poole (21 točk) z dvema zaporednima trojkama zapečatil usodo domačih. Ti v zadnjih štirih minutah in 40 sekundah niso zadeli niti enkrat.