Četrtek, 10. 3. 2022, 5.34

LIGA NBA, 9. MAREC

Katastrofa sredi Dallasa

2

Luka Dončić | Luka Dončić je s soigralci doživel težak poraz na domačih tleh. | Foto Reuters

Luka Dončić je s soigralci doživel težak poraz na domačih tleh.

Večer, ki ga bodo v vrstah Dallas Mavericks hitro pozabili. Pred domačimi navijači so doživeli ponižanje. Košarkarji New York Knicks so jih premagali s kar 107:77. Luka Dončić je bil z 31 točkami, šestimi skoki in štirimi asistencami edini razpoložen igralec pri Teksašanih.

Vzdušje pred tekmo je bilo pri Dallas Mavericks pravšnje. Razlogi za optimizem so bili prisotni in imeli trdno podlago, saj so Luka Dončić in druščina v zadnjem obdobju igrali dobro. Slovenski virtuoz je bil v elementu in pri ogrevanju zadel tudi s sredine igrišča, kar ni pri njem nič nenavadnega.

Vrhunci tekme med Dallas Mavericks in New York Knicks

Nenavadni pa so bili nato dogodki v American Airlines Areni. Mavs na obračunu z New Yorkom sicer niso mogli računati na Tima Hardawaya Jr. (poškodba stopala), Franka Ntilikino (bolezen), Marquesa Chrissa (koleno) in Thea Pinsona, prav tako jim ni šla na roko zgodovina dvobojev s Kratkohlačniki. Ti so s 108:85 zmagali na prvi medsebojni tekmi v tej sezoni. Povrhu vsega je Dallas dobil le zadnja dva izmed sedmih medsebojnih obračunov, na domačem parketu pa New Yorka niso premagali že vse od 25. januarja 2017.

Dončićevih 17 v tretji četrtini ni dokončno prebudilo Mavericks

In uvod v dvoboj je bil vse prej kot obetaven. Gostje so dobili prvo četrtino z 31:17. Slab napadalni dan se je pri Mavericks nadaljeval v drugem delu prvega polčasa, ki so ga končali z ogromnim zaostankom 27 točk (34:61).

V tretji četrtini se je nato razigral Dončić. Dosegel je 17 točk, pomagal narediti delni izid 21:7 in ekipo približal na znosnejših 14 točk zaostanka (60:74). Več kot 80 odstotkov košev Teksašanov je šlo prek njegovih rok.

Vrhunci Dončićeve igre

A to je bil labodji spev, saj so v zadnji četrtini spet odigrali pod pričakovanji in dosegli pičlih 12 točk. Gostje so se veselili zmage s kar 30 točkami razlike (107:77). S tem se je končal niz petih zaporednih zmag, Dallas pa je dve od treh najslabših tekem po številu doseženih košev v tej sezoni odigral prav proti New York Knicks.

Nova tehnična napaka, le še dve od kazni

Luka tudi na tej tekmi ni mogel iz svoje kože in prejel že 14. tehnično napako v sezoni, kar pomeni, da je le še dve oddaljen od prepovedi igranja na eni tekmi. "Koliko jih ima?" je po tekmi vprašal Kidd in nadaljeval: "Oh, ima še prostor za napake. Povsem v redu bo z njim." In kaj je o tem povedal Dončić? "Ne bo se več ponovilo. Noro je," je odgovoril.

Košarkarji Dallasa so bili zelo nerazpoloženi pri metu za tri točke. Zadeli so vsega šest trojk iz 44 poskusov, od tega je Dončić prispeval tri. Mavericks so bili ena izmed najboljših ekip v zadnjem obdobju pri metih izza črte 7,25 metra. Reggie Bullock je na primer metal trojke 0/8, Jalen Brunson 0/5, enako Davis Bertans, Maxi Kleber 0/4 …

Naslednjo tekmo bodo Mavs odigrali v noči na soboto. Nasproti bo stala zasedba Houston Rockets. | Foto: Reuters Naslednjo tekmo bodo Mavs odigrali v noči na soboto. Nasproti bo stala zasedba Houston Rockets. Foto: Reuters

Luka in soigralci se bodo morali po bolečem udarcu hitro pobrati, saj jih nova naloga čaka že v noči na soboto, ko bodo gostovali pri Houston Rockets. Zmaga bo v boju za končnico zelo pomembna. Trenutno je Dallas še v varnih vodah, a za ovratnik mu dihata zasedbi Denver Nuggets in Minnesota Timberwolves. Drugi so na sedmem mestu za vsega dve zmagi oddaljeni od Mavericks.

Za neposreden preboj v končnico morajo biti moštva ob koncu rednega dela na enem izmed prvih šestih mest v posamezni konferenci, ekipe od sedmega do desetega mesta pa čakajo dodatne kvalifikacije za dve preostali prosti mesti v izločilnih bojih.