Eurocup Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

Sreda, 30. 9. 2020, 22.01

Eurocup, 1. krog

Cedevita Olimpija evropsko sezono začela s porazom

Cedevita Olimpija | Olimpija je izgubila prvo tekmo v novi evropski sezoni. | Foto Sportida

Olimpija je izgubila prvo tekmo v novi evropski sezoni.

Košarkarji Cedevite Olimpije so uvodno tekmo nove sezone Eurocupa odigrali v Parizu, kjer so se pomerili z Nanterrjem 92 in izgubili. A šele po trdem boju v napeti končnici.

V sezoni 2019/20 so se ljubljanski in francoski košarkarji že srečali v skupinskem delu tekmovanja, obakrat pa so zmago slavili Parižani. V Stožicah je bilo 93:87, v francoskem glavnem mestu pa 90:87 za Nanterre 92. Tudi v tretje Ljubljančanom ni šlo, čeprav so bili zelo blizu, v prvem polčasu vodili za dve, pa nato po nekoliko slabši tretji četrtini zaostali in nato v napeti končnici tekme imeli nekaj priložnosti za zmagio ali vsaj podaljšek, pa se jim ni posrečilo preprečiti poraza.

V odločilnih minutah je domača ekipa povedla za nekaj točk, ob koncu pa so pri številnih prostih metih domači zadržali mirne roke in prednost. Pred zadnjim napadom Ljubljančanov so povedli z 80:76, Blažič pa je nato še en poskus za tri zgrešil. Za ljubljansko ekipo je največ točk, 21, dosegel Perry, 19 Blažič, 12 pa Murić. Pri domačih je z 20 končal Isaia Cordinier.

Cedevita Olimpija igra v skupini še z grškim Patrasom, Gran Canario, Trentom in Bursasporjem, ki bo naslednjo sredo tudi prvi gost v Stožicah.