Vlatko Čančar Vlatko Čančar NBA Denver Nuggets Liga NBA

Nedelja, 12. 12. 2021, 6.51

LIGA NBA, 11. DECEMBER

Čančar štiri minute na igrišču, a ostal brez točk

Vlatko Čančar | Vlatko Čančar čaka nove minute za dokazovanje. | Foto Guliverimage

Vlatko Čančar čaka nove minute za dokazovanje.

Slovenski košarkar Vlatko Čančar je v noči na nedeljo za štiri minute stopil na igrišče, a ostal brez točk. Kljub temu je njegov Denver v gosteh premagal San Antonio Spurs. V noči na nedeljo so v ligi NBA igrali sedem tekem.

Nikola Jokić je tokrat dosegel 35 točk. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Nikola Jokić je tokrat dosegel 35 točk. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Denver Nuggets je tokrat gostoval pri San Antonio Spurs in zmagal z izidom 112:127. Pri Denverju je ponovno blestel Nikola Jokić. Srbski košarkar je v svojo statistiko vpisal 35 točk, 17 skokov in osem asistenc. Poleg njega je bil uspešen še Markus Howard, ki je z 21 točkami imel najboljšo tekmo v tej sezoni. Monte Morris je prispeval 19 točk, medtem ko sta Bones Hyland in Aron Gordon dosegla 16 točk.

Vlatko Čančar, slovenski reprezentant, je na parketu preživel štiri minute, v tem času pa je ukradel eno žogo. Denver ima tako zdaj na svojem računu 13 zmag in 13 porazov.

Golden State Warriors so ta večer gostovali pri Philadelphii in izgubili z izidom 102:93. Pri domačih košarkarjih je bil s 26 točkami najboljši Joel Embiid. Poleg tega je v svojo statistiko vpisal še devet skokov.

Utah prišel do sedme zaporedne zmage

Košarkarji Utah Jazz pa so ta večer dosegli še sedmo zaporedno zmago, potem ko so v gosteh premagali Washington Wizards z 98:123. Utah so z 19 zmagami in sedmimi porazi v zahodni konferenci na tretjem mestu.

Najbolj izenačen dvoboj večera je bil tisti, ki se je začel prvi. Los Angeles Clippers so Orlando Magic ugnali s 106:104. Reggie Jackson je spravil v navdušenje domače gledalce, ko je zadel 2,2 sekunde pred koncem. Ob tem je devet od svojih 25 točk nanizal v zadnji četrtini, sedem zaporedoma.

Washinghton Wizards : Utah Jazz 98:123
Beal 21, Gafford 14; Mitchell 28, Gobert 20, 11 sk.

San Antonio Spurs : Denver Nuggets 112:127
Walker IV 16, Vassell 15; Jokić 35, 17 sk., 8 asis., Howard 21 (Vlatko Čančar je igral štiri minute)