Olimpija prekinila niz porazov, v Tivoliju je padel Dornbirn

1

HK Olimpija Dornbirn Žan Jezovšek, Žiga Pance, Nik Simšič | Hokejisti Olimpije so premagali Dornbirn. | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Hokejisti Olimpije so premagali Dornbirn.

Hokejisti HK SŽ Olimpija, ki so v petek odigrali prvo tekmo po dveh tednih prisilnega tekmovalnega počitka zaradi okužb z novim koronavirusom in v Gradcu izgubili (1:4), so se danes vrnili na zmagovite tirnice, ko so v 39. krogu lige IceHL v Tivoliju s 5:3 premagali Dornbirn. S tem so zmaji prekinili štiri tekme trajajoč niz porazov in skočili na četrto mesto prvenstvene lestvice. Linz Blaža Gregorca je s 3:2 ugnal Innsbruck. Gradec je v nedeljo gostoval v Salzburgu in prišel še do desete zaporedne zmage, Kena Ograjenška ob zmagi ni bilo v postavi.

Graz 99ers HK Olimpija
Sportal Olimpija se je vrnila s porazom

Kriza domače ekipe se zdaj vleče že nekaj tednov. V zasedbi iz Tivolija imajo veliko težav, poleg bolezni še poškodbe in kazni dveh igralcev, tako da so precej oslabljeni. Tudi zato so v zadnjih dneh poskrbeli še za dve okrepitvi, v ekipo sta prišla mladi slovenski igralec Rok Kapel ter Francoz Bastien Maia.

V vratih domače ekipe je tokrat stal Paavo Hölsä, Ljubljančani pa so danes igrali po sistemu toplo-hladno. Na trenutke so bili precej boljši in stiskali tekmece, delali pa so tudi napake, po katerih je Dornbirn prišel do prvega gola in potem še do enega vodstva.

Novinec Rok Kapel je prispeva dva zadetka. | Foto: Vid Ponikvar/Sportida Novinec Rok Kapel je prispeva dva zadetka. Foto: Vid Ponikvar/Sportida

Zeleno-beli so tako morali vložiti precej energije, da so tekmece ujeli, a so vendarle poskrbeli za srečen razplet. Za prvi gol na tekmi, ki je bil tudi zanj prvi v novem dresu, je v deveti minuti poskrbel Kapel, a je potem Dornbirn v drugi tretjini prišel še do enega vodstva. V 32. minuti so domači vendarle še drugič premagali vratarja Davida Madlenerja, odbiti plošček je v mrežo pospravil Blaž Tomaževič.

V zadnji tretjini so tako krenili po zmago, ki bi bila prva po 19. decembru. Pritisk je obrodil sadove v 47. minuti, ko je ob številčni prednosti za prvo vodstvo na tekmi poskrbel Nik Simšič. Ko je kapetan Žiga Pance v 57. minuti z natančnim strelom vodstvo povišal na 4:2, se je zdelo, daje tekma odločena.

A se Dornbirn še ni predal, znižal je le pol minute zatem. Dramatične končnice pa nato le ni bilo, za kar je s svojim drugim zadetkom na tekmi poskrbel Kapel in postavil končni izid 5:3.

Fotogalerija s tekme (Foto: Vid Ponikvar/Sportida):

1 / 36

Boljšega začetka si ne bi mogel želeti

”Boljšega začetka si ne bi mogel zamisliti, zalo sem zadovoljen. Z veliko igralci v ekipi se že poznamo in oba z Maïo so naju zelo lepo sprejeli. Liga je močnejša, a to sem pričakoval in počutim se odlično,” je povedal strelec dveh zadetkov Kapel.

”Boljšega začetka si ne bi mogel zamisliti, zalo sem zadovoljen." | Foto: Vid Ponikvar/Sportida ”Boljšega začetka si ne bi mogel zamisliti, zalo sem zadovoljen." Foto: Vid Ponikvar/Sportida

"Imamo veliko težav s poškodbami, okužbami in kaznimi, manjkalo nam je devet igralcev. Za nami je težek december, a to zmago danes smo potrebovali, zdaj lahko gradimo naprej. Decembra smo doživeli padec v primerjavi s prejšnjimi meseci. Na nekaterih tekmah smo si zaslužili precej več, a smo na koncu ostali praznih rok. Ta liga je zelo izenačena, to že večkrat povedal," pa je povedal trener Mitja Šivic.

Prihodnji petek prihaja Dunaj, tekme DP spet prestavljene

Olimpija bo po večernem srečanju točke IceHL znova lovila prihodnji petek, ko bo v Tivoliju gostoval Dunaj. Še pred tem bi moral ljubljanski kolektiv v ponedeljek igral četrtfinale državnega prvenstva s HD Hidria Jesenice, a bo srečanje najverjetneje šele v nedeljo. Tudi ponedeĺjkov četrtfinalni obračun med HDD Sij Acroni Jesenice in HDK Maribor je prestavljen, nov datum še ni znan.

Sobota, 15. januar
HK SŽ Olimpija : Dornbirn 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Kapel 9., 59., Tomaževič 32., Simšič 47., Pance 57.; Häussle 4., Antonitsch 26., Macierzynski 57.

Steinbach Black Wings Linz : Innsbruck 3:2
Blaž Gregorc je igral za Linz, štirikrat streljal na gol in odsedel eno malo kazen.