pripravljalna tekma HDD Sij Acroni Jesenice

Petek, 20. 8. 2021, 22.43

Pripravljalna tekma

Jeseničani prerešetali še mrežo Ferencvaroša

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenic so danes v Podmežakli odigrali še tretjo pripravljalno tekmo pred novo sezono in kar s 7:0 premagali madžarski Ferencvaroš.

Erik Svetina je zabil prvi gol v osmi minuti tekme, kmalu zatem pa povišal na 2:0. Tik pred koncem prve tretjine je madžarsko mrežo zatresel še Eric Pance.

V 33. minuti je udarila finska naveza, Eetu Elo je podal, Jasperi Viikila pa premagal gostujočega vratarja Kristofa Nagyja, v 51. minuti je gol dosegel še Elo sam, pa takoj zatem povišal na 6:0. Viikila je v 55. minuti postavil končni izid tekme.

"Fantje smo danes na ledu pokazali dobro igro. Dokazali smo, da smo boljši, zdaj pa se lahko še naprej pripravljamo na novo sezono in nove zmage," je za spletno stran jeseniškega kluba po tekmi povedal Ahmet Jakupović.

Do konca pripravljalnega obdobja bodo Jesenice odigrale še dve prijateljski tekmi proti tekmecem iz Alpske lige, hokejistom Gardene, prvo že v soboto v Podmežakli.