2 leti, 8 mesecev

Thermometer Blue 0,03

Petek, 20. 8. 2021, 11.24

Jeseničani v pokalu z Blejci, Ljubljančani s Kranjčani

HDD SIj Acroni Jesenice - HK SŽ Olimpija | Lani je pokal osvojila ekipa Sija Acronija Jesenic, ki je v finalu s 7:1 premagala MK Bled. | Foto Grega Valančič/Sportida

Lani je pokal osvojila ekipa Sija Acronija Jesenic, ki je v finalu s 7:1 premagala MK Bled.

Hokejska zveza Slovenije je danes opravila žreb parov pokalnega tekmovanja, ki bo v začetku septembra potekalo na Bledu. V četrtfinalu bodo lanski zmagovalci, hokejisti Sija Acronija Jesenic, igrali z MK Bledom, kar bo ponovitev lanskega finala. SŽ Olimpija pa se bo pomerila s kranjskim Triglavom.

Pokalno tekmovanje bo v obliki turnirja potekalo med 1. in 4. septembrom na Bledu v organizaciji Hokejsko drsalnega kluba Bled.

Za boj za prvo lovoriko v sezoni 2021/22 so se prijavili Sij Acroni Jesenice, SŽ Olimpija, Slavija Junior, Triglav Kranj, True Celje, Maribor, MK Bled in Hidria Jesenice.

Žreb je določil četrtfinalne pare Sij Acroni Jesenice - MK Bled, Slavija Junior - Maribor (zmagovalca teh parov se bosta med seboj pomerila v polfinalu), True Celje - Hidria Jesenice in SŽ Olimpija - Triglav Kranj. Zmagovalca teh dveh četrtfinalnih parov pa bosta sestavljala drugi polfinalni par.

Lani pokal Jeseničanom

V lanski sezoni je pokal osvojila ekipa Sija Acronija Jesenic, ki je v finalu s 7:1 premagala MK Bled. SŽ Olimpija pa je v prejšnji sezoni tekmovanje končala v polfinalu, ko jo je po kazenskih strelih premagala poznejša zmagovalka.