Četrtek, 31. 3. 2022, 21.18

2 leti

Alpska liga, polfinale, tretji tekmi

Železarji na pragu prvega finala: V Podmežakli pele pesti in deževali goli

Alpska liga: HDD Sij Acroni Jesenice - Rittner Baum Jaša Jenko (10) | Jeseničani so s 6:0 premagali Ritten. | Foto Grega Valančič/Sportida

Jeseničani so s 6:0 premagali Ritten.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenic so na tretji polfinalni tekmi Alpske lige v domači Podmežakli popolnoma nadigrali Ritten in v seriji povedli z 2:1 v zmagah. Tokrat so nasprotnike premagali kar s 6:0, med trdo tekmo pa so večkrat zapele tudi pesti. Asiago je doma s 4:2 premagal Lustenau in povedel z 2:1 v zmagah.

Železarji zdaj v polfinalu vodijo z 2:1 v zmagah in si v soboto v gosteh na Južnem Tirolskem že lahko priigrajo finale. Če polfinalna serija tudi takrat še ne bo odločena, bo zadnji polfinalni datum 5. april. Jeseničani so polfinale odprli z domačo zmago (2:1), na drugi tekmi pa po hudem in izenačenem obračunu v gosteh klonili z 2:3.

Obračun je z metom prvega ploščka sicer odprl Drago Mlinarec. Nekdanji kapetan jeseniškega hokejskega moštva, ki je pred 30 leti osvojilo prvi naslov državnega prvaka v samostojni Sloveniji.

Prvi plošček je vrgel nekdanji jeseniški kapetan Drago Mlinarec. | Foto: Grega Valančič/Sportida Prvi plošček je vrgel nekdanji jeseniški kapetan Drago Mlinarec. Foto: Grega Valančič/Sportida

Tokrat se je četa Nika Zupančiča pred svojimi navijači tekmeca lotila odločno. Železarji so povedli v osmi minuti, ko se je ob igralcu več pod gol podpisal Eetu Elo.

Fotogalerija s tekme (Grega Valančič/Sportida):

1 / 39

V drugi tretjini so Jeseničani povsem zagospodarili na ledu Podmežakle in dosegli tri zadetke. Najprej je mrežo Hannesa Treibenreifa zatresel Luka Ulamec (23.), nato še Jaša Jenko (33.), premoč na ledu pa je potrdil Žiga Urukalo (38.). Gostitelji v zadnji tretjini niso popuščali, goste so imeli vseskozi pod nadzorom. V končnici so zabili še dva gola, najprej je še drugič zadel Elo (58), nato pa Miha Logar (59.) za končnih 6:0.

Kar nekajkrat so se hokejisti zapletli v pretepe, sodniška ekipa je imela ogromno dela, domačim je prisodila 18 kazenskih minut, gostom 20.

V drugem paru je Asiago na domačem ledu s 4:2 premagal Lustenau in povedel z 2:1 v zmagah.

Četrtek, 31. marec
HDD Sij Acroni Jesenice : Ritten 6:0 (1:0, 3:0, 2:0) /2:1/
1:0 Elo (PP1, Elo, Viikila, Logar, 8.), 2:0 Ulamec (Urukalo, Svetina, 23.), 3:0 Jenko (Glavič, Rajsar, 33.), 4:0 Urukalo (Sotlar, Brus, 38.), 5:0 Elo (Viikila, Pance, 58.), 6:0 Logar (Svetina, Sotlar, 59.)

Asiago : Lustenau 4:2 (2:0, 1:1, 1:1) /2:1/

//Razmerje v zmagah, igrajo na tri zmage; četrti tekmi bosta v soboto, 2. aprila, morebitni peti v torek, 5. aprila.