Torek, 29. 3. 2022, 22.18

2 leti

alpska liga, polfinale, drugi tekmi

Jeseničani po preobratu izgubili

HDD Jesenice HK Olimpija polfinale DP Nik Zupančič | Jeseničani so z 2:3 izgubili pri Rittnu. | Foto Grega Valančič/Sportida

Jeseničani so z 2:3 izgubili pri Rittnu.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so na drugi polfinalni tekmi Alpske lige pri Rittnu vodili z 2:1, na koncu pa izgubili z 2:3, tako da je serija, v kateri igrajo na tri zmage, izenačena (1:1). Tretja tekma bo v četrtek na Jesenicah. Izenačeno je tudi v drugem paru. Lustenau, ki je prvo tekmo proti Asiagu izgubil za zeleno mizo (0:5), saj ni imel dovolj razpoložljivih igralcev za obračun, je tokrat zmagal s 5:3 in serijo izenačil.

HDD Jesenice HK Olimpija polfinale DP Nik Zupančič
Sportal Jeseničani z zmago začeli boj za finale

Jeseničani so na prvi tekmi polfinalne serije premagali Ritten z 2:1, na današnji tekmi pa so po hudem in izenačenem obračunu ostali praznih rok. Obe ekipi sta naatopili zdesetkani, s 17 oziroma 16 igralci v polju.

Gorenjci so slabo odprli obračun, že v tretji minuti so prejeli prvi gol, potem ko je kljub igralcu manj zadel Kanadčan MacGregor Sharp. V končnici uvodne tretjine so obrnili tekmo v svojo korist, najprej so v začetku 17. minute izenačili po golu Erika Svetine, le minuto zatem pa je Eric Pance izkoristil "power-play" in povišal na 2:1.

Varovanci Nika Zupančiča so v začetku in končnici druge tretjine prejeli dva gola. Najprej je njihovo mrežo v 22. minuti zatresel Jakob Prast, sekundo pred odhodom na drugi veliki odmor pa je železarje v slabo voljo spravil še Finec Lasse Uusivirta, ki je izkoristil številno premoč na ledu in povišal na 3:2.

Železarji so v zadnji tretjini skušali doseči izenačujoči gol, v tem pa niso bili uspešni.

V polfinalu moštva igrajo na tri zmage. Tretja tekma bo v četrtek na Jesenicah. Četrta tekma bo 2. aprila, če polfinale tudi takrat še ne bo odločen, pa bo zadnji polfinalni datum 5. april.

Alpska liga, polfinale, drugi tekmi

Torek, 29. marec
Ritten : HDD Sij Acroni Jesenice 3:2 (1:2, 2:0, 0:0) /1:1/
1:0 Sharp (Sailio, Osburn, 3., SH1), 1:1 Svetina (Brus, 17.), 1:2 Pance (Viikilä, 18.), 2:2 Prast (Sharp, 22.), 3:2 Uusivirta (Osburn, Sailio, 40., PP1)

Lustenau : Asiago 5:3 (1:1, 1:1, 3:1) /1:1/

// Razmerje v zmagah, igrajo na tri zmage.