Četrtek, 24. 3. 2022, 21.10

Alpska liga, četrtfinale, pete tekme

Erik Svetina Jeseničane popeljal v polfinale

1

Erik Svetina | Erik Svetina je bil dvakratni strelec pri odločilni zmagi Jeseničanov za preboj v polfinale Alpske lige. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so z 2:1 dobili odločilno peto četrtfinalno tekmo Alpske lige proti Gardeni. Železarji so v seriji na tri zmage vodili z 2:0, a nato italijanski ekipi dopustili, da je z dvema zmagama izsilila peti obračun, danes pa so z dvema zadetkoma Erika Svetine vendarle napredovali v polfinale. V tem se bodo pomerili z Rittnom, ki je danes dosegel tretjo zmago proti Cortini. V drugem polfinalu se bosta merila Asiago in Lustenau, ki je izločil Zell am See.

HDD Jesenice HK Olimpija polfinale DP Nik Zupančič
Sportal Jeseničani zapravili še drugi zaključni plošček

Prvega zadetka na tekmi so se veselili Jeseničani v 28. minuti. Eric Pance je izkoristil napako italijanske obrambe, Erik Svetina pa je zadel, ko so imeli Jeseničani igralca manj na ledeni ploskvi. Gostje so izenačili v 36. minuti; Ville Juhani Korhonen je učinkovito kronal situacijo ena na ena z domačim vratarjem Oscarjem Frobergom.

Odločitev o zmagovalcu je padla povsem v zaključku tekme. Terensko premoč Jesenic je dobro minuto pred koncem z lepo samostojno akcijo in natančnim strelom kronal Erik Svetina.

Jeseničani bodo tako drugo leto zaporedoma igrali v polfinalu alpske lige, prva polfinalna preizkušnja proti avstrijskemu tekmecu pa jih čaka že to soboto.

Četrtek, 24. marec
HDD Sij Acroni Jesenice : Gardena 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) /3:2/
1:0 Svetina (SH1, Pance, 28.), 1:1 Korhonen (McGowan, 36.), 2:1 Svetina (PP1, Sotlar, Ulamec, 59.)

Lustenau : Zell am See 3:1 /2:2/
Ritten : Cortina 5:1 /3:2/

// Razmerje v zmagah, igrajo na tri zmage.
*Asiago se je v polfinale uvrstil s 3:0 v zmagah.