alpska liga, četrtfinale, četrte tekme

Jeseničani zapravili še drugi zaključni plošček

HDD Jesenice HK Olimpija polfinale DP Nik Zupančič | Jeseničani so zapravili še drugi zaključni plošček za polfinale. | Foto Grega Valančič/Sportida

Jeseničani so zapravili še drugi zaključni plošček za polfinale.

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so na četrti četrtfinalni tekmi alpske lige v gosteh izgubili proti Gardeni z 2:4 (1:2, 0:1, 1:1). Izid v zmagah je izenačen na 2:2, o polfinalistu bo odločala peta tekma v četrtek na Jesenicah. Asiago si je kot edini že zagotovil polfinale, s 3:0 v zmagah.

HDD Sij Acroni Jesenice HK Olimpija polfinale Jesperi Viikilä
Sportal Jeseničani zapravili prvo priložnost za polfinale

Jeseničani, ki so četrtfinalni niz začeli dobro in prvo tekmo doma gladko dobili s 4:0, na naslednji po vodstvu z 2:0 sicer dovolili izenačenje, a potem v tretjem najdaljšem podaljšku v tem tekmovanju v 17. minuti drugega podaljška zmagali s 3:2, so zdaj spet na začetku. Izgubili so namreč tako tretjo tekmo doma z 1:5 kot današnjo v Val Gardeni.

Gardena je tokrat začela bolje in po vodstvu in jeseniškem izenačenju - zanj je poskrbel Eric Pance sredi prve tretjine - že na prvi odmor odšla s prednostjo zadetka. Ta je v drugi hitro narasla, a vodstvo s 3:1 še ni obetalo mirnega nadaljevanja domačim.

Gostje so namreč na začetku zadnje tretjine ob igralcu več prek Mihe Logarja še znižali na 2:3, a potem ob koncu niti niso dobili priložnosti, da bi lahko brez vratarja izsilili podaljšek. Za Gardeno je namreč v 55. minuti še tretjič na tekmi zadel Max Oberrauch in čeprav je potem Oscar Fröberg jeseniški gol zapustil že tri minute pred koncem, se izid ni več spremenil.

V četrtfinalu alpske lige je tako znan le en polfinalist, Asiago je s 3:0 v zmagah odpravil Vipiteno. V vseh treh drugih parih, poleg jeseniškega še Ritten - Cortina in Lustenau - Zell am See, pa je izid v zmagah 2:2 in bodo odločale pete tekme, ki bodo na vrsti v četrtek.

Alpska liga, četrtfinale, četrte tekme*

Torek, 22. marec
Gardena : HDD Sij Acroni Jesenice 4:2 (2:1, 1:0, 1:1) /2:2/
1:0 Selan (MC Gowan, 3.), 1:1 Pance (Logar, Elo, 10.), 2:1 Oberrauch (Kasslatter, 12.), 3:1 Oberrauch (Korhonen, Galassiti, 23., PP1), 3:2 Logar (Pance, Elo, 45., PP1), 4:2 Oberrauch (Kasslatter, Senoner, 56.)

Cortina : Ritten 0:2 /2:2/
Zell am See : Lustenau 3:4 /2:2/

// - izid v zmagah, igrajo na tri zmage; datum pete tekme: 24. marec
* - Asiago se je že uvrstil v polfinale

Erik Svetina
Sportal Železarji odigrali tretjo najdaljšo "alpsko" tekmo in naredili še korak proti polfinalu