Thermometer Blue 0,09

Asiago Gardena HDD Jesenice Alpska liga

Petek, 18. 3. 2022, 8.21

Alpska liga, četrtfinale, druge tekme

Železarji odigrali tretjo najdaljšo "alpsko" tekmo in naredili še korak proti polfinalu

Erik Svetina | Erik Svetina je bil odločilni mož tekme. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Erik Svetina je bil odločilni mož tekme.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so pri Gardeni odigrali drugo četrtfinalno tekmo Alpske lige. Železarji so na prvem srečanju zmagali s 4:0, danes pa so si po maratonski tekmi (2:3) in 96 minutah igre z novo zmago na stežaj odprli vrata napredovanja v polfinale. Vanj se bodo uvrstile ekipe, ki bodo zmagale trikrat.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so v gosteh proti Gardeni igrali tretjo najdaljšo tekmo v ligi AHL. Ta je trajala kar 96 minut in Gorenjci so jo na koncu tudi zasluženo dobili. Za železarje so v polno zadeli Žiga Urukalo, Miha Logar, v 37 minuti podaljška pa je zmagoviti gol dosegel Erik Svetina.

Jeseničanom je kazalo zelo dobro po dveh tretjinah tekme, vodili so z 2:0 po zadetkih Žige Urukala v 18. minuti in Mihe Logarja v 39. minuti. S tem so niz neodgovorjenih zadetkov v seriji po zmagi s 4:0 na prvi tekmi podaljšali na šest.

Oscar Fröberg je zbral 56 obramb, na drugi strani Keith Colin Furlong eno manj. | Foto: Grega Valančič/Sportida Oscar Fröberg je zbral 56 obramb, na drugi strani Keith Colin Furlong eno manj. Foto: Grega Valančič/Sportida

A upi železarjev na miren zaključek tekme so se razblinili v 13. minuti zadnje tretjine, ko so domačini zmanjšali zaostanek z igralcem manj. Zadel je Max Oberrauch. Manj kot štiri minute kasneje je za izenačenje na 2:2 zadel Joel Brugnoli.

Sledil je podaljšek, ki v prvih 20 minutah ni prinesel odločitve o zmagovalcu. V drugem sta se moštvi na led zato podali le s po tremi igralci, vendar tudi to dolgo ni prineslo odločitve. Ko je že kazalo, da bo potreben še tretji podaljšek, je v 37. minuti dodatnega dela po pripravi Urukala in Panceta vendarle zadel Svetina. HDD Sij Acroni Jesenice - HK SŽ Olimpija | Foto: Peter Podobnik/Sportida Foto: Peter Podobnik/Sportida

Tretje tekme četrtfinala, preostali pari so še Ritten - Cortina, Asiago - Vipiteno in Lustenau - Zell am See, bodo v soboto. Jeseničani bodo znova igrali na domačem ledu. Če serije po treh tekmah še ne bodo odločene, bosta sledili še tekmi 22. in 24. marca.

Četrtek, 17. marec
Gardena : HDD Sij Acroni Jesenice 2:3* (0:1, 0:1, 2:0, 0:0, 0:1) - v drugem podlajšku /0:2/0:1
Urukalo (Zibelnik, P. Rajsar, 18.), 0:2 Logar (Pance, Elo, 39.), 1:2 Oberrauch (Korhone, Willeit, 53.,SH1), 2:2 Brugnoli (56.), 2:3 Svetina (Urukalo, Pance, 97.)

WSV Sterzing Broncos : Asiago 2:6 /0:2/
Cortina : Ritten 4:2 /1:0/
Zell am See : Lustenau 3:4 * - v prvem podaljšku /1:1/

// - izid v zmagah, igrajo na tri zmage: preostali datumi: 19., 22., 24. marec