alpska liga, četrtfinale, tretje tekme

Jeseničani zapravili prvo priložnost za polfinale

HDD Sij Acroni Jesenice HK Olimpija polfinale Jesperi Viikilä | Jeseničani si še niso priigrali polfinala Alpske lige, Gardena se je danes rešila v Podmežakli. | Foto Grega Valančič/Sportida

Jeseničani si še niso priigrali polfinala Alpske lige, Gardena se je danes rešila v Podmežakli.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so še tretjič v četrtfinalni seriji prekrižali palice z Gardeno, ki so jo v četrtek po hudem maratonu v 97. minuti drugič premagali. Danes so izgubili z 1:5, v seriji še vodijo z 2:1 v zmagah, odločitev o polfinalistu bo tako morda padla v torek v Italiji. Asiago si je kot prvi priigral polfinale, Ritten je podaljšal serijo s Cortino, Zell am See pa proti Lustenauu zdaj vodi z 2:1 v zmagah.

Erik Svetina
Sportal Železarji odigrali tretjo najdaljšo "alpsko" tekmo in naredili še korak proti polfinalu

Jeseničani so četrtfinalni niz začeli dobro in prvo tekmo doma gladko dobili s 4:0. A že na naslednji se je zapletlo, saj so po vodstvu z 2:0 dovolili tekmecem izenačenje, potem pa je v četrtek ponoči sledil tretji najdaljši podaljšek v tem tekmovanju; odločitev je padla šele v 17. minuti drugega podaljška, ko je tekmo v Val Gardeni v prid železarjev odločil Erik Svetina.

Ta gol in vodstvo z 2:0 v zmagah sta železarjem na široko odprla vrata v polfinale. A prvega zaključnega ploščka niso izkoristili. Danes so pred svojimi navijači doživeli prvi poraz v tej seriji, tako da je Gardena ohranila upe na polfinale. Naslednja tekma bo tako spet na terenu italijanske ekipe v torek zvečer.

Železarjem tokrat igra ni stekla in že v prvi tretjini so se znašli v zaostanku, potem ko so gostje zadeli v 6. in 14. minuti. Nato so skušali loviti tekmece, a niso bili uspešni, druga tretjina se je končala brez zadetkov. Morebitne upe na preobrat pa je Gardena razblinila že kmalu v tretji, saj je z novima zadetkoma v 44. in 45. minuti praktično že takrat odločila dvoboj.

Za zadnji kanček upanja je sicer poskrbel zadetek Eetuja Eloja ob igralcu več v 51. minuti, toda nazadnje je bil edini jeseniški ta večer. Domači so že dve minuti in pol pred koncem iz vrat potegnili tudi Oscarja Fröberga, kar pa so gosti izkoristili in s strelom na prazen gol postavili končnih 5:1.