HDD Jesenice Alpska liga

Četrtek, 4. 2. 2021, 22.32

Alpska liga, 4. februar

Jeseničani prek Kitzbühla do devete zaporedne zmage v Alpski ligi

HDD Jesenice Bregenzerwald Jaka Sodja | Jeseničani zmagali še devetič zapored. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Jeseničani zmagali še devetič zapored.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so v četrtek zvečer v domači dvorani Podmežakla pričakali moštvo z dna lestvice Kitzbühel in ga premagali z zanesljivih 5:1. To je bila deveta zaporedna zmaga železarjev v tekmovanju, kar je najdaljši zmagoviti alpski niz v tej sezoni.

HDD Jesenice HK Olimpija
Sportal Jeseničani podaljšali zmagoviti niz, Olimpija izgubila v Italiji
Sportal Kanadčan po manj kot mesecu dni zapušča zmajevo gnezdo

Z novo zmago so se varovanci Mitje Šivica še utrdili na mestih, ki po rednem delu že prinašajo vstopnico za končnico (prva štiri mesta). Za vodilno Olimpijo z dvema tekmama manj zaostajajo zgolj dve točki, za drugim Pustertalom pa zgolj eno točko, ob tem, da so odigrali kar štiri tekme manj.

Le nekaj uvodnih minut je bilo v četrtek negotovo v dvorani Podmežakla, ko so gostje tudi nekajkrat zapretili. Toda železarji so stvari na pričakovano mesto v boju z ekipo z dna lestvice postavili sredi tretjine, ko so izkoristili dve izključitvi na strani tekmecev.

Najprej je dva igralca več na ledu izkoristil Žan Jezovšek, potem pa je bil ob številčni prednosti uspešen še Blaž Tomaževič. To pa je že bila prednost, ki je Kitzbühlu onemogočila možnost vrnitve.

V drugem delu so domači potrdili vodstvo. Tretji gol je dosegel Jaka Sodja, četrtega v 34. minuti pa Andrej Hebar in že takrat je bilo jasno, da bo zmaga ostala doma.

V zadnji tretjini je sledila le še potrditev, svoj drugi gol je dosegel Jezovšek. To je bil zadnji jeseniški gol na tekmi, v 57. minuti pa je gostom vendarle uspelo doseči vsaj častni zadetek.

Gorenjsko moštvo po v nedeljo gostilo še Feldkirch, ki bo dan prej gostoval pri HK SŽ Olimpija.

Alpska liga

Četrtek, 4. februar
HDD Sij Acroni Jesenice : Kitzbuhel 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Jezovšek 12. (PP2), 44., Tomaževič 14. (PP1), Sodja 27., Hebar 34.; Gartner 57.

hdd je
Sportal Jeseničani so se pridružili Olimpiji v finalu, a so jih Kranjčani pošteno namučili