alpska liga, 26. november

Lustenau končal zmagoviti alpski niz Jesenic

HDD Sij Acroni Jesenice - HK SŽ Olimpija | Jeseničani so izgubili pri najbližjem zasledovalcu. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Jeseničani so izgubili pri najbližjem zasledovalcu.

Obračun vodilne ekipe Alpske lige HDD Sij Acroni Jesenice in drugouvrščenega Lustenaua je s 7:4 pripadel Avstrijcem, ki so železarjem preprečili osmo zaporedno zmagov tekmovanju. Gorenjsko moštvo bo v soboto gostovalo še pri Bregenzerwaldu.

Black Wings Linz HK Olimpija
Sportal Olimpija v Linzu visoko izgubila

V obračunu ekip z vrha - Lustenau se je po današnji zmagi zavihtel na drugo mesto, ima (ob tekmi več) štiri točke manj kot Jeseničani - so gostje dobro začeli, a nato slabo nadaljevali in končali.

Po porazu v domačem prvenstvu sredi tedna, ko so v derbiju zmagali Ljubljančani s 3:0, so železarji ostali še brez Aljoše Crnoviča, ki se je preselil k velikim slovenskim tekmecem. Danes pa so slovenski prvaki začeli dobro in dobili prvo tretjino, potem ko je Eric Pance zadel že v 14. sekundi, gol pa je dodal še Eetu Elo. A domači so še v prvi tretjini znižali, na začetku druge pa izenačili na 2:2.

V drugi tretjini so Jeseničani nato še dvakrat povedli (zadela sta Elo in Nejc Brus), toda Lustenau je tudi obakrat izenačil in pred zadnjim delom je bil izid 4:4.

Lustenau je nato v zadnji tretjini dosegel dva gola, ob koncu, ko so gostje skušali brez vratarja Oscarja Fröberga priti do ugodnejšega izida, pa še tretjega in tako slavili s 7:4.

Že v soboto bodo Jeseničani odigrali naslednjo tekmo, čaka jih še eno gostovanje v Avstriji, tokrat pri Bregenzerwaldu.

Alpska liga

Petek, 26. november
Lustenau : HDD SIj Acroni Jesenice 7:4 (1.2, 3:2, 3:0)
Red Bull Salzburg II : Vipiteno 1:2 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 0:1) - po kazenskih strelih