Katja Fain Atene svetovni pokal plavanje

Petek, 13. 10. 2023, 15.21

Atene, svetovni pokal v plavanju

Za vsega 28 stotink zgrešila finale

Katja Fain | Katja Fain je na svetovnem pokalu v Atenah prvi dan osvojila nehvaležno deveto mesto na 200 m delfin. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Plavalka mariborskega Branika Katja Fain je na svetovnem pokalu v Atenah prvi dan osvojila nehvaležno deveto mesto na 200 m delfin. Z dosežkom 2:16,63 je bila od finala oddaljena vsega 28 stotink sekunde, od osebnega rekorda pa kar štiri sekunde in pol.

Mariborčanka je edina slovenska predstavnica v grški prestolnici, v nedeljo pa se bo predstavila še na najdaljši bazenski distanci na 1500 m prosto.

Bolj živahno bo prihodnji teden na svetovnem pokalu v Budimpešti, kjer bo slovenska reprezentanca nastopila v razširjeni obliki, tudi z vsemi najboljšimi.