Jože Čeper Strelstvo Baku Robert Markoja

Torek, 22. 8. 2023, 12.52

STRELSTVO, SVETOVNI PRVENSTVO, BAKU

Robert Markoja 22. na SP v Bakuju

Robert Markoja | Robert Markoja je na svetovnem prvenstvu v azerbajdžanskem Bakuju zasedel 22. mesto. | Foto Vid Ponikvar

Slovenski strelec Robert Markoja je na svetovnem prvenstvu v azerbajdžanskem Bakuju zasedel 22. mesto v neolimpijski disciplini malokalibrska puška leže 50 metrov. Prekmurec je zadel s 620,7 kroga, medtem ko je njegov reprezentančni sotekmovalec Rajmond Debevec s 612,6 kroga tekmovanje končal na 58. mestu.

Zlato kolajno je osvojil Čeh Petr Nymbursky (626,5), srebrno Kitajec Linshu Du (625,2), bronasto pa Švicar Jan Lochbihler (625,0)

Poleg izkušenih slovenskih strelcev, ki ju v nadaljevanju SP v azerbajdžanski prestolnici čakajo še tekme v disciplinah velikokalibrska puška 300 metrov, je danes nastopil tudi 26-letni Jože Čeper. V disciplini hitrostrelna pištola 25 metrov je s 567 krogi zasedel 48. mesto.

V kvalifikacijskem delu je bil najboljši Kitajec Xinjie Wang s 588 krogi, finale najboljših šestih strelcev bo na sporedu v popoldanskih urah.

V sredo se bo začela dvodnevna tekma v olimpijskem trapu. Slovenske barve bodo zastopali Jasmina in Boštjan Maček, Denis Vatovec in Tomaž Blazinšek. Prvi dan tekmovanja bodo na sporedu tri serije strelov, drugi dan pa še dve ter finale šestih najboljših iz kvalifikacijskega dela.

Na strelsko črto bosta v sredo stopila tudi Urška Kuharič in Čeper. Strelka iz Prlekije bo nastopila v disciplini malokalibrska puška leže 50 metrov, Primorec pa v standardni pištoli na 25 metrov.