VN Španije KTM Jan Pancar Jaka Peklaj Glenn Coldenhoff Honda Jorge Prado MXGP Tim Gajser Tim Gajser motokros

Sobota, 28. 5. 2022, 17.45

MXGP Španija, kvalifikacijska dirka

Gajser znova zdrav, a je v kvalifikacijah zletel s proge

1

Tim Gajser Latvija | Tim Gajser je v letošnji sezoni zmagal na šestih dirkah od osmih. | Foto Honda Racing/ShotbyBavo

Tim Gajser je v letošnji sezoni zmagal na šestih dirkah od osmih.

Tim Gajser je na VN Španije, deveto dirko svetovnega prvenstva v motokrosu, prišel znova zdrav in pripravljen na boj za sedmo zmago sezone. A kvalifikacijska dirka se mu ni posrečila, saj je že na začetku padel. Končal jo je na 11. mestu.

Honda Gajser Pereira de Freitas
Sportal Kako v Hondi gledajo na Gajserja? "Bolj je zrel, na dirkah pameten."

Kvalifikacijsko dirko v MXGP je dobil Glenn Coldenhoff (Yamaha). Končal jo je štiri sekunde pred Jorgejem Pradom (GasGas), ki bo imel v nedeljo glasno navijaško podporo. Tim Gajser (Honda) je že na začetku vožnje nesrečno padel. Na skoku je bil nekoliko predolg in je pristal zunaj proge. Pobral se je in nadaljeval z 19. mesta. V vožnji, dolgi 20 minut in dva kroga, je pridobil osem mest in bil 11. Pred tem je bil na treningu na čas Gajser drugi najhitrejši. Odpeljal je samo šest tisočink počasneje od najhitrejšega Prada.

A post shared by MXGP (@mxgp)

V razredu MX2 je kvalifikacijsko dirko dobil Tom Vialle (KTM), slovenski predstavnik v tem tekmovalnem razredu Jan Pancar (KTM) je bil 12. V Španiji nastopajo tudi motokrosisti v evropskem prvenstvu 125. Med njimi je mladi slovenski talent Jaka Peklaj (Husqvarna), ki je v prvi vožnji osvojil 27. mesto.

6. Ruben Fernandez (Honda) 213

Gajser je na prejšnji dirki na Sardiniji osvojil sedmo mesto, prvič v sezoni je ostal brez zmagovalnih stopničk. Razlog pa bolezen, dirki je bil povsem izčrpan in ni mogel slediti ritmu tekmecev. A slabša dirka na Sardiniji ni imela posledic v seštevku sezone; najbližja tekmeca, Francoz Maxime Renaux in Švicar Jeremy Seewer, sta namreč dobila le nekaj točk več, tako da je Gajser ostal trdno na prvem mestu s 367 točkami, Renaux jih ima 288, Seewer pa 264.

Honda ta konec tedna slavi 50 let svojega prvega produkcijskega motorja za motokros. | Foto: Honda Racing/ShotbyBavo Honda ta konec tedna slavi 50 let svojega prvega produkcijskega motorja za motokros. Foto: Honda Racing/ShotbyBavo

Gajser: Zdaj bi rad spet užival

Gajser je imel na Sardiniji težave z boleznijo in je bil le sedmi. | Foto: Honda Racing/ShotbyBavo Gajser je imel na Sardiniji težave z boleznijo in je bil le sedmi. Foto: Honda Racing/ShotbyBavo A kar je najpomembnejše, na dirko na obrobju Madrida je znova prišel zdrav. "Zadnja dirka na Sardiniji je bila res težka. Nisem se dobro počutil, na tako zahtevni podlagi in pri visokih temperaturah sem vozil samo za preživetje. A zdaj je to za mano in osredotočam se samo na Španijo in na raven, na kateri običajno tekmujem. V svetovnem prvenstvu mi gre dobro, kar je seveda spodbudna novica, zdaj pa bi rad spet užival," je pred začetkom VN Španije dejal Gajser.

Prva vožnja VN Španije v razredu MXGP bo v nedeljo na sporedu ob 14.15, druga pa ob 17.10. V razredu MX2 bosta vožnji uro prej, ob 13.15 in 16.10.