Maxime Renaux Jorge Prado Jaka Peklaj KTM Jan Pancar Tim Gajser Tim Gajser Honda MXGP motokros

Sobota, 23. 4. 2022, 16.44

MXGP Latvija, kvalifikacijska dirka

Prado vse bolj kaže zobe Gajserju #video

Gajser Trentino 2022 | Tim Gajser v Latviji dirka za peto zmago v sezoni 2022. | Foto Guliver Image

Tim Gajser v Latviji dirka za peto zmago v sezoni 2022.

Prvič v sezoni je kvalifikacijsko dirko v MXGP dobil Jorge Prado. Tim Gajser je osvojil tretje mesto. Na VN Latvije gre zares v nedeljo, ob 13.15 in 16.10.

Gajser Trentino 2022
Sportal Serijski zmagovalec Gajser: "Iz dirke v dirko bi bil rad še boljši"
KTM Cairoli
Sportal Cairoli se vrača na motor in na dirke

Na kvalifikacijski dirki za VN Latvije se je v svetovnem prvenstvu MXGP veliko dogajalo, številni so končali na tleh (Maxime Renaux, Kjer Olson, Ruben Fernandez ...), Jorge Prado (GasGas) pa je odpeljal brez napake in z vodstvom od štarta do cilja prvič v sezoni dobil sobotno 20-minutno dirko. Tako bo prvi izbiral štartni položaj v obeh nedeljskih vožnjah, ko se dirka za točke svetovnega prvenstva.

S štirimi zmagami in enim drugim mestom vodilni v skupnem seštevku Tim Gajser (Honda) je v prvi zavoj zapeljal kot četrti. Tudi slovenski motokrosist je enkrat zapeljal s proge − ko je za drugo mesto napadal Paulsa Jonassa (Husqvarna). Izgubil je le nekaj sekund, sicer pa ohranil tretje mesto in bo tako kot tretji izbiral mesto na štartni rampi.

Prav Prado je prvi Timov zasledovalec v skupnem seštevku. Dobil je edino dirko, ki je Gajser ni, in ima 33 točk zaostanka.

Jan Pancar | Foto: Grega Valančič/Sportida Jan Pancar Foto: Grega Valančič/Sportida Prvak Jeffrey Herlings (KTM) in podprvak Romain Febvre (Kawasaki), ki še okrevata po poškodbi, ne nastopata niti na šesti dirki sezone.

Jan Pancar je v svetovnem prvenstvu MX2 VN Latvije začel nekoliko slabše kot prejšnje preizkušnje v letošnji sezoni. V vožnji na čas je bil 24., na kvalifikacijski dirki pa 21. V Kegumsu nastopa še mladi Jaka Peklaj − v evropskem prvenstvu je 125. V svoji kvalifikacijski skupini je bil odličen sedmi in se tako uvrstil med štirideseterico na dirko. Prva vožnja pa se ni razpletla po njegovih željah, saj je že v prvem krogu odstopil.