Husqvarna Jaka Peklaj Jeffrey Herlings KTM Jan Pancar MXGP motokros

Nedelja, 14. 5. 2023, 18.30

Motokros

Pancar formo potrdil z zmago na italijanskem prvenstvu

Madrid Jan Pancar KTM | Jan Pancar je prejšnji vikend v Madridu osvojil 12. mesto v svetovnem prvenstvu. | Foto Matej Podgoršek

Jan Pancar je prejšnji vikend v Madridu osvojil 12. mesto v svetovnem prvenstvu.

Slovenski motokrosist v razredu MX2 Jan Pancar je konec tedna brez dirke svetovnega prvenstva izkoristil za nastop v italijanskem prvenstvu. In zmagal.

Madrid Jan Pancar KTM
Sportal Sin in oče iz Slovenije, ki mešata štrene svetovni eliti

Svetovno prvenstvo v motokrosu se naslednji konec tedna nadaljuje z VN Francije, a nekaj najbolj zagnanih motokrosistov tudi ta konec tedna ni počivalo. Med njimi je Jan Pancar (KTM), ki je odpeljal dirko za državno prvenstvo Italije v Fermu. In zmagal. V prvi vožnji je bil najboljši, v drugi pa drugi.

"Dober konec tedna zame. Druga vožnja je bila zaradi dežja težka, a tudi drugo mesto je dobro," je po dirki povedal 23-letnik. Res so dirkali na povsem blatni progi. Pancar, ki je v svetovnem prvenstvu v skupni razvrstitvi razreda MX2 deseti, je v italijanskem zdaj tretji (po treh dirkah).

V MX1 je dirko v Fermu dobil Alberto Forato (KTM).

A post shared by Jan Pancar (@janpancar253)

V razredu 125 je v Fermu nastopal mladi slovenski up Jaka Peklaj (Husqvarna) in osvojil sedmo mesto (šesti v prvi vožnji in 10. po padcu v drugi).

Zmagovalec rekordnih 102 dirk v svetovnem prvenstvu Jeffrey Herlings (KTM) je nastopal na britanskem prvenstvu v Foxhillu. Da bi se vrnil v staro šampionsko formo, namreč zdaj vozi ob vsaki priložnosti. Na kvalifikacijski dirki je bil najhitrejši, brez konkurence je bil tudi v prvi vožnji, nato pa je organizator drugo odpovedal.

Madrid Ruben Fernandez Honda
Sportal Motokros ni edini razlog, da se je zgledoval po Gajserju
Boštjan Renko
Sportal Občudoval Schwarzija, osvajal nagrade v bodibildingu, danes "gradi" prvaka Gajserja