termometer

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.
termometer
Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.
termometer
V Marmarskem morju na jugu Istanbula se skrb vzbujajoče širi debela plast sluzi, ki pomeni vse večjo grožnjo morskemu življenju in ribiški industriji. K temu naj bi pripomogli tudi podnebne spremembe in onesnaževanje okolja, opozarjajo ekologi. Sluz je posledica delovanja planktonskih alg, ki proizvajajo organske snovi in jih pod določenimi pogoji izločajo v morje.
Posnetki dronov, ki so zakrožili v svetovnih medijih, opozarjajo na okoljsko katastrofo s to viskozno, sivkasto in sluzasto prevleko v Marmarskem morju.
''To je rezultat ljudi, rezultat gospodinjskih odpadkov in onesnaževanja,'' je dejal Tahsin Ceylan, režiser dokumentarnega filma o tej problematiki. ''Mislim, da si narava tega ne zasluži,'' je še dodal.
Strokovnjaki izredno veliko količino sluzi v zadnjem času povezujejo tudi z višjimi temperaturami morja, ki so posledica podnebnih sprememb in spuščanja odplak v morje.
Foto: Reuters
Turški okoljski minister Murat Kurum je težavo ocenil kot izjemno resno in pojasnil, da je na terenu 300-članska ekipa, ki pregleduje na desetine mest v Marmarskem morju, nadzira čistilne naprave in išče vire onesnaževanja. Akcijski načrt za zaščito morja bodo objavili v nedeljo, je še napovedal Kurum.
Hidrobiolog Levent Artuz pa izhoda iz ekoloških težav ne vidi, če ljudje ne bodo spremenili svojega vedenja in navad.
Foto: Reuters
Komentarji
Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.