Po nekaj dneh odprtega Bara se je v njem zamenjala že precej pestra množica gostov. Ne glede na to, da njihovo število po lokalih variira, se vsak od teh neizogibno sreča z nekaj standardnimi tipi.
Nepremičninski agent
Ta vseprisoten tip gosta je zelo preprosto prepoznan, saj ga zaznamuje temeljno nepoznavanje koncepta osebnega prostora. Ne glede na to, da skoraj vedno v lokal pride sam, ga to ne omejuje pri tem, da zasede en stol, njegov torba drugega, plašč ali kakšen drug kos oblačila pa tretjega. Če gre za res razvitega nepremičninarja, se že za začetek usede za mizo za štiri.
Ubijalec časa
Nekateri bari živijo od rednih gostov, spet drugi od bolj priložnostnih. Ubijalec časa nedvomno spada v skupino drugih. Ne žejen ne lačen se v lokalu znajde zgolj po spletu okoliščin, saj ima v bližini lokala neki opravek, za katerega je prezgoden, zato se v želji po "umoru" nekaj minut zateče v gostinski obrat. Izkušeni ubijalec časa se skozi časovno luknjo prebije brez naročila, tisti bolj sramežljivi pa si privoščijo deciliter vode, oplemeniten z enako količino soka.
Denarni previdnež
In prav ta žlahtna in proračunsko zahtevna pijača je tudi prepoznavni znak denarnega previdneža. Za tega z denarjem zelo skrbnega gosta pa je prihranek pri pijači zgolj začetek. To bo skoraj gotovo žulil tistih nekaj ur, ki jih bo preživel v lokalu, te pa bodo hitreje minevale zaradi brezplačnega WiFi-dostopa, ki ga bo z veseljem uporabil. Večkrat, kot mu veleva telo, bo obiskal sanitarije, skoraj gotovo pa mu bo od osebja uspelo izsiliti še kakšen – seveda brezplačen – priboljšek.
Stranka leta
A če se bo osebje iz ekonomsko previdnega gosta norčevalo, si bo t. i. stranko leta skoraj gotovo zapomnilo za vedno. To je oseba, ki obseg pritoževanj in dodatnih zahtev dvigne na stopnjo olimpijske discipline. Seznam je neskončen – ali je klima premočna, glasba preveč na glas, pijača premrzla, miza preveč umazana ali pa je kozarec mikroskopsko razpokan. To so stranke, pri katerih si osebje svojo plačo zares zasluži.
Ignorant
S tega stališča ignoranti niso dosti drugačni. Število teh namreč – premo sorazmerno z naraščanjem števila različnih pametnih naprav – strmo narašča. Prepoznamo jih predvsem po tem, da niti ne pozdravijo niti ne odzdravijo, večino obiska pa klepetajo po telefonu ali nemo mlatijo s prsti po kakšni drugi napravi. Z osebjem komunicirajo skoraj izključno z rokami ali drugimi telesnimi znaki in so tudi sicer med manj družabnimi gosti.
Inventar
Nujni del vsakega gostinskega objekta pa je seveda najmanj opazen, a najbolj samoumeven. Vsak lokal ga ima. To je tisti gospod z rahlo bakreno kožno poltjo, za katerega nihče z gotovostjo ne ve, kaj počne, vsi pa vedo, da mu je ime Dušan ali Milan. Niti z imenom niti s čim drugim ne izstopa, vedno sedi za isto mizo, natakarice pa ga poznajo že tako dobro, da mu že več kot leto dni ni treba oddati naročila. Ta najrednejši gost je hkrati vesel vsakega drugega prišleka, ki s samo prisotnostjo upraviči njegov barski staž.