celinski pokal Lahti smučarski skoki Žak Mogel

Smučarski skoki, celinski pokal, Lahti

Žak Mogel zmagovalec v Lahtiju

Žak Mogel, Lahti | Žak Mogel je v Lahtiju poletel do zmage. | Foto SloSki

Žak Mogel je v Lahtiju poletel do zmage.

Slovenski smučarski skakalec Žak Mogel (269,7 točke) je zmagovalec prve od dveh tekem celinskega pokala v finskem Lahtiju, kjer je bil teden dni prej že na svetovnem pokalu. Na drugem mestu je pristal Nemec Markus Eisenbichler (264,7), tretji pa je bil Avstrijec Maximilian Orttner (262,3).

V finalu so nastopili še trije Slovenci. Maksim Bartolj je zasedel 16., Matija Vidic 17. mesto, Jan Bombek pa je bil 29.

V nedeljo ob 9. uri skakalce čaka še ena tekma.