termometer

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.
termometer
Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.
termometer
Naslednja postojanka svetovnega pokala v smučarskih skokih za ženske bo Hinterzarten, kjer bo glavni trener Zoran Zupančič računal na peterico deklet. V Nemčijo bo namesto zlate z olimpijskega festivala evropske mladine Nike Prevc odpeljal Nejko Repinc Zupančič.
Hinterzarten se vrača v koledar svetovnega pokala skakalk. Do zdaj je gostil osem tekem, nazadnje decembra 2017, ko je bila izvedena tudi prva ekipna tekma smučark skakalk v zgodovini svetovnega pokala. Tokrat nemško prizorišče, znano predvsem po tekmah poletne velike nagrade, ne bo gostilo ekipne tekme, ampak dve posamični preizkušnji.
Glavni trener Slovenk, ki so v preteklih dneh trenirale v Planici, Zoran Zupančič bo v Nemčijo odpeljal pet skakalk, med katerimi pa, v primerjavi z Japonsko, ne bo mlade Nike Prevc. Nadarjena slovenska skakalka ta teden še nastopa na Olimpijskem festivalu evropske mladine, v nedeljo pa odpotuje na mladinsko svetovno prvenstvo v Kanado, kjer bo prav tako kot pred dnevi v Planici na OFEM branila naslov prvakinje iz Zakopan 2022.
V ekipo se je tako uvrstila Nejka Repinc Zupančič, ki je v tej sezoni že dobila priložnost na uvodu v sezoni v Wisli in ob prehodu v novo leto na Ljubnem. Ob njej v Nemčijo potujejo še Maja Vtič, Katra Komar, Ema Klinec in Nika Križnar.
Kvalifikacije bodo v Hinterzartnu na sporedu v petek in v nedeljo, tekmi pa v soboto ob 16. in v nedeljo ob 15. uri.
Komentarji
Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.
Ali želite prijaviti neprimeren komentar moderatorju?
Uspešno ste prijavili komentar.
Komentar je že prijavljen.