Enej Faletič Žiga Jančar Rok Masle Jaka Drinovec mladinsko SP Planica Planica

Četrtek, 8. 2. 2024, 19.19

Mladinsko SP v nordijskem smučanju, Planica 2024

Skakalec Jaka Drinovec poskrbel za najboljšo slovensko uvrstitev dne

Najboljšo slovensko uvrstitev je danes na mladinskem svetovnem prvenstvu v nordijskih disciplinah v Planici dosegel Jaka Drinovec z devetim mestom v smučarskih skokih na srednji skakalnici. Z naslovom svetovnih prvakov se lahko pohvalijo avstrijski skakalec Stephan Embacher ter tekača, Francoz Mathis Desloges in Švicarka Marina Kälin.

Tina Erzar Ljubno 2024
Sportal Izjemen uspeh šele 16-letne Slovenke

Slovenska zasedba na MSP v domači Planici je največ pričakovala od tekme posameznikov v smučarskih skokih. Najvišje je na koncu posegel Jaka Drinovec, ki je v finalni seriji pridobil deset mest in končal na devetem. Za zmagovalcem Embacherjem je zaostal 27,1 točke.

V finalu so nastopili tudi vsi preostali Slovenci, Rok Masle, Žiga Jančar in Enej Faletič. Masle in Jančar sta si razdelila 15. mesto, Faletič pa je bil 19.

V boju za zlato kolajno je Embacher tesno ugnal Američana Erika Belshawa, ki je zaostal vsega osem desetink točke in osvojil sploh prvo ameriško moško kolajno v smučarskih skokih na MSP. Z zaostankom 7,4 točke je bil bronast Nemec Adrian Tittel.

V petek bo v Planici natrpan spored. V smučarskem teku bosta na sporedu posamični preizkušnji na 10 km klasično, v nordijski kombinaciji pa bosta prav tako obe posamični preizkušnji. V smučarskih skokih bo na vrsti ekipna tekma za ženske z obema slovenskima dobitnicama kolajn iz Planice, svetovno prvakinjo Tino Erzar in bronasto Tajo Bodlaj.