svetovni pokal Zrinka Ljutić Andreja Slokar Tijan Marovt Meta Hrovat

Sreda, 11. 11. 2020, 13.47

TEKME FIS

Meta Hrovat na stopničkah pred hrvaško senzacijo

2

Meta Hrovat | Meta Hrovat se bo v svetovni pokal vrnila na slalomih v Leviju (21. in 22. 11.)  | Foto Sportida

Meta Hrovat se bo v svetovni pokal vrnila na slalomih v Leviju (21. in 22. 11.)

Ob prestavljeni paralelni preizkušnji v Lechu je najboljša slovenska smučarka v tehničnih disciplinah Meta Hrovat slalomsko popotnico pred dvojnim programom v Leviju iskala na tekmi FIS v Suldnu in zasedla tretje mesto.

Natančno deset dni pred nadaljevanjem svetovnega pokala Meta Hrovat, ki letos deluje v samostojni ekipi pod vodstvom Matije Grašiča, tekmovalni ritem vzdržuje z udeležbo na tekmah nižje ravni. Kranjskogorčanka se je tako udeležila slaloma FIS v Suldnu na Južnem Tirolskem in preizkušnjo končala na tretjem mestu.

Zmago je slavila Paula Moltzan, ki je pretekli mesec navdušila z desetim mestom v Söldnu. Tokrat je 26-letna Američanka za sekundo in pet stotink ugnala rojakinjo Nino O'Brian, zaostanek Hrovatove pa je znašal 1,61.

V konkurenci številnih smučark iz svetovnega pokala je znova navdušila 16-letna Hrvatica Zrinka Ljutić. V šele svojem tretjem nastopu na članskih tekmah FIS (prvem na slalomu) je s štartno številko 78 pristala na četrtem mestu. Po najboljšem času druge vožnje, s katero je pridobila devet mest, jo je od Hrovatove ločilo natančno pol sekunde.

Spomnimo, izjemno nadarjena Zagrebčanka je bila v začetku tedna na veleslalomih s številkama 114 in 108 na koncu 21. in deveta

Zrinka Ljutić
Sportal Hrvaška sanja o novi Janici

Slovensko pa so bile obarvane tudi moške stopničke na istem prizorišču. Moški slalom je namreč dobil Španec Joaquim Salarich, ki je za 23 stotink sekunde ugnal Nemca Fabina Himmelsbacha, tretji pa je bil Tijan Marovt (+0,37).

Slokarjeva na stopničkah v Švici

Za prve slovenske stopničke na FIS-tekmah v novi sezoni je že v torek poskrbela Andreja Slokar. Primorka, ki je predlani nastopila tudi na Zlati lisici, je namreč na slalomu odprtega švicarskega prvenstva v Diavoletti zasedla drugo mesto. Prehitela jo je le Japonka Ando Asa. Mesto slabše se je smučarka iz Ajdovščine odrezala na sredini preizkušnji, na kateri je bila tretja, za domačinko Camillo Rast in Čehinjo Martino Dubovsko.