ST. MORTIZ, SMUK (Ž), 2. TRENING

Ilka Štuhec še naprej vroča

Ilka Štuhec | Ilka Štuhec je na drugem treningu postavila peti čas. | Foto Guliverimage

Ilka Štuhec je na drugem treningu postavila peti čas.

Slovenska smučarka Ilka Štuhec je tudi na drugem in hkrati zadnjem uradnem treningu smuka v St. Moritzu pokazala, da se bo konec tedna borila za visoka mesta. Slovenka je po sredinem drugem mestu danes preizkus proge končala na petem mestu z 51 stotinkami zaostanka za Avstrijko Nino Ortlieb.

Tako kot v sredo je tudi danes s progo najhitreje opravila predstavnica Avstrije, a je na vrhu Christino Ager zamenjala Nina Ortlieb. Izjemno hitra je bila tudi ameriška zvezdnica Mikaela Shiffrin, ki je osvojila drugo mesto (+0,19), tretja je bila najboljša smukačica pretekle zime Italijanka Sofia Goggia (+0,28). Četrto mesto je pripadlo Avstrijki Mirjam Puchner (+0,39), mesto za njo pa se je uvrstila slovenska šampionka Ilka Štuhec (+0,51).

St. Moritz je bil v preteklosti za Ilko Štuhec že večkrat srečen kraj. Na svetovnem prvenstvu leta 2017 je osvojila zlato kolajno v smuku, a na progi Engiadina. To je bil njen prvi od dveh naslovov smukaške svetovne prvakinje, lani pa je na tem prizorišču na smuku osvojila drugo mesto in se po skoraj štirih letih v svetovnem pokalu povzpela na oder za zmagovalke, visoko pa bo merila tudi letos.

Specialistke za hitre discipline se konec tedna nadejajo prvih tekem v sezoni, potem ko so v sredini novembra odpadle vse preizkušnje pod Matterhornom. V petek in nedeljo bosta v St. Moritzu na sporedu superveleslaloma, v soboto pa se bodo alpske smučarke pomerile v smuku. Vse preizkušnje se bodo začele ob 10.30.